Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Grafika ilustracyjna z logotypami

„Kierunek – Kulturalne Żuławy” to projekt realizowany przez Ośrodek Kultury, Sztuki i Bibliotekę Publiczną Gminy Pruszcz Gdański. Jego częścią było przeprowadzenie diagnozy lokalnej obejmującej poszerzenie oferty kulturalnej prowadzonej w ramach działań filii bibliotecznej w Wiślinie.

OKSiBP animuje życie kulturalne i prowadzi edukację artystyczną na terenie gminy wiejskiej Pruszcz Gdański. Gmina obejmuje 33 miejscowości. Według Narodowego Spisu Powszechnego z 2021 roku liczy 36.246 mieszkańców. W latach 2011-2021 liczba ta wzrosła o 69,3%. Jest to ważna informacja dla instytucji kultury oraz jej organizatora. Biblioteka w Wiślinie jest jedynym instytucjonalnym przyczółkiem kulturalnym na terenie Żuław Gdańskich – miejscowości wchodzących w skład gminy Pruszcz Gdański. Co się powinno tu zmienić, aby działała zgodnie z potrzebami?

W proces prowadzonych działań badawczych oraz powstawanie raportu zaangażowany był cały zespół biblioteczny OKSiBP. Ponieważ dla bibliotekarek był to jednocześnie okres intensywnych szkoleń w tym zakresie, o poprawność merytoryczną dbały ekspertki z Federacji Mazowia.

Do pobrania:

DIAGNOZA LOKALNA 2022.PDF

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.