Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Grafika z logo Kultura Tutaj i napisem Komunikat

Informujemy, że z uwagi na zaplanowane w ramach Akcji Zima 2023 warsztaty artystyczne, które będą towarzyszyć jutrzejszemu wernisażowi Karnawał lalek Adama Walnego, cykliczne popołudniowe zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży prowadzone przez instruktorkę Agnieszkę Michalczyk zostają odwołane. Za utrudnienia przepraszamy.

Grafika ilustracyjna z napisem FERIE W GMINNEJ INSTYTUCJI KULTURY 23-27 STYCZNIA i logo Kultura Tutaj

W trakcie ferii zimowych cykliczne zajęcia edukacji artystycznej dla ponad 180 uczestników będą odbywać się zgodnie z harmonogramem. Dodatkowo, na drugi tydzień ferii OKSiBP przygotował liczne atrakcje dla młodszych i nieco starszych dzieci. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na zajęcia obowiązują zapisy, a na spektakle i pokazy kinowe – bilety.

Informujemy, że z przyczyn organizacyjnych w grudniu OKSiBP będzie funkcjonować według zmienionego grafiku. W dniach 23-31 grudnia Ośrodek w Cieplewie i filia biblioteczna w Wiślinie będą zamknięte. 22 i 24 grudnia nieczynna będzie Mediateka – w pozostałe dni filia biblioteczna w Straszynie będzie pracować według stałego harmonogramu.

Grafika ilustracyjna z rysunkiem kota

Przypominamy i zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym Malowane koty, kotki, koteczki, czyli portret pupila. Jego rozstrzygnięcie planujemy w trakcie wernisażu prac konkursowych, zaplanowanego na 16 lutego 2023 r. – z okazji światowego Dnia Kota.

Grafika ilustracyjna z logo Kultura tutaj

Dzieci od 10 lat i młodzież do 20 roku życia zapraszamy do udziału w castingu do zespołu wokalnego OKSiBP. Aby wziąć udział w naborze, który potrwa do 24 października, należy zarejestrować plik audio-wideo z własnym wykonaniem dwóch fragmentów utworów muzycznych i umieścić go na kanale YouTube z zaznaczeniem funkcji „niepubliczne”.

Grafika ilustracyjna ze zdjęciem ukulele i logo Kultura tutaj

Dzieci zapraszamy na nowe w ofercie ośrodka zajęcia instrumentalne - naukę gry na ukulele. To propozycja między innymi dla najmłodszych, od 6 roku życia. Również dla tych kilkulatków, którzy chcieliby grać na gitarze, ale to dla nich jeszcze za duży instrument.
Warsztaty w grupach 2–3-osobowych poprowadzi instruktor Marek Górski.
Zapisy i informacje: 728 415 566.

Grafika z logo Kultura tutaj i napisem Komunikat

Przypominamy, że po letniej przerwie wracamy z zajęciami w sekcjach stałych. W ramach edukacji artystycznej wznawiamy warsztaty plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym działalność sekcji rysunku i malarstwa oraz ceramiki. Instrumentalistów zapraszamy na spotkania z instruktorami gry na gitarze i pianinie, z którymi rozstaliśmy się przed wakacjami.

Grafika ilustracyjna ze zdjęciem grupy ćwiczących kobiet i logo Kultura tutaj

Od dzisiaj wracamy z ofertą zajęć fitness! W sezonie 2022/2023 z instruktorkami będziemy spotykać się w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki. Nowością będą czwartkowe zajęcia taneczno-fitnessowe, czyli salsation. Szczegółowy harmonogram jest dostępny w zakładce FITNESS.