Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Wioletta Toruńczak w bibliotece

Z dumą i radością informujemy, że Wioletta Toruńczak, kierownik Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański i Mediateki, została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie im. Olgi Rok! Naszej Koleżance serdecznie gratulujemy i życzymy, aby praca była dla Niej zawsze źródłem osobistej satysfakcji, a okoliczności zawsze sprzyjały rozwojowi społeczności lokalnej, wśród której realizowane są projekty i działania biblioteczne OKSiBP.

Sesja fotograficzna promująca czytelnictwo w gminie Pruszcz Gdański

Biblioteka na Żuławach czeka na swoją nową siedzibę. Prace remontowe zbliżają się ku końcowi, więc pozostanie nam aranżacja przestrzeni. Jednak same książki stojące na regałach to zdecydowanie za mało, aby nadać jej charakter. Dlatego z pasją realizujemy wizję biblioteki, która jest nie tylko solidnie osadzona w regionie, ale również wypełniona ludźmi.

Grafika z okładką książki "Niedorajda"

„Niedorajda” to analiza logiczna, słowna i plastyczna porad wszelkiego rodzaju, jakie czytelnik szukający informacji na różne tematy znajdzie w książkach, na blogach, w artykułach, komentarzach. Czy są one wartościowe, czy mają sens, czy są śmieszne, czy głupie najczęściej dostrzegamy sami, ale niektóre są tak sprytnie podane, że mogą mieć trochę sensu, a co najważniejsze mogą być skuteczne.

Dyrektor Grzegorz Cwaliński z białą ceramiką zdobioną kobaltowymiwzorami

W ramach przygotowań do otwarcia siedziby filii bibliotecznej w Wiślinie, poszukujemy artefaktów ściśle związanych z kulturą regionu żuławskiego. Przede wszystkim talerzy, kafli lub innych elementów ceramiki, zdobionej charakterystycznymi ilustracjami w kolorze niebieskim.

Uczestniczki Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych na listopadowym spotkaniu w Mediatece

„To prawda, że czas mija tym prędzej, im człowiek jest starszy. I według niej nie było to mądrze urządzone. Życzyłaby sobie, by jej poczucie czasu starzało się razem z nią, by robiło się trochę bardziej niemrawe, ale rzecz miała się zgoła inaczej. Jej poczucie czasu gnało jak koń wyścigowy” - zacytowała Ela, kończąc dyskusję na temat książki „Sen o Okapi” Mariany Leky.

Grafika ilustracyjna ze zdjęciem uczestników spotkania i okładką książki Sztuczna inteligencja...

Żaden komputer na Ziemi nie ma świadomości. Nie wie, że jest, nie wie kim jest on sam i kim jest człowiek. Na razie... O sztucznej inteligencji, o różnicy między ludzkim mózgiem a procesorem, o sieci neuronów, aplikacjach, pikselach, bitach i bajtach rozmawialiśmy na ostatnim, piątkowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży w Mediatece.

Grafika informacyjna

Młodych czytelników zapraszamy do naszego nowego Dziecięcego Kącika Książki w Mediatece w Straszynie. To oferta zajęć dla dzieci w wieku 7-10 lat. Będą odbywać się raz w miesiącu. Na pierwsze spotkanie zapraszamy 1 grudnia (czwartek) o godz. 17:00. Gwarantujemy ciekawe lektury i dobrą zabawę. Zapisy na nieodpłatne zajęcia w Dziecięcym Kąciku Książki – 883 833 958. Liczba miejsc ograniczona.

Wyprawka-upominek dla najmłodszych czytelników: książeczki, zakładka i karta małego czytelnika

Mamy upominki dla najmłodszych czytelników! Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które wraz z rodzicem odwiedzi naszą bibliotekę, otrzyma w prezencie wyjątkową wyprawkę czytelniczą. Mamy dla Was książeczki, zakładki i karty małego czytelnika!