Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Informujemy, że dzisiaj wprowadziliśmy nową usługę „Lektura na telefon”. Podobnie jak w przypadku „Książki na telefon” mogą z niej korzystać tylko Czytelnicy zarejestrowani w bazie Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański. Więcej informacji można znaleźć w REGULAMINIE usługi, który określa warunki korzystania z oferty.

Grafika z napisami Komunikat i Kultura tutaj

Z powodu wprowadzenia dalszych ograniczeń związanych z pandemią COVID-19, z dniem 7 kwietnia 2021 r. przedłużono zawieszenie działania wypożyczalni i czytelń Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański. W związku z tym biblioteka w Cieplewie oraz filie w Straszynie (Mediateka) i Wiślinie pozostają zamknięte do odwołania.

Książka na parapecie

Po tragicznej śmierci żony Dawid zabiera syna, Beniamina, w podróż. W planie jest, aby „zagubić się w Nieznane”. Taki wymyślił sposób na przeżywanie życia, szukanie sensu, nawiązywanie relacji. Podróż zaczynają z początkiem wakacji, ale wakacje się kończą a podróż trwa... Bardzo współczesna powieść czeskiego pisarza przepełniona jest głębokimi przemyśleniami i osobliwym nastrojem.

Książki na półce bibliotecznej

Niedawno, w sobotę 27 marca, minęła 15. rocznica śmierci Stanisława Lema. To jeden z najlepiej znanych na świecie polskich pisarzy XX wieku, autor najpoczytniejszych i najczęściej tłumaczonych dzieł science fiction na świecie. Futurolog został jednomyślnie ogłoszony przez Sejm literackim patronem roku 2021. Książki i audiobooki twórcy można znaleźć na półkach w naszej bibliotece i filiach.

Grafika

W tym miesiącu, w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, czytaliśmy „Białego klauna” Damira Milosa. To historia chłopca, który ma zostać klaunem, ale niestety nie rozróżnia kolorów. Tytułowy biały klaun, spotykając na swojej drodze mentora, próbuje nauczyć się barw poprzez przyporządkowanie do nich cech, emocji, czasem wyobrażeń.

Grafika z napisem Komunikat

Informujemy, ze w związku z sytuacją epidemiczną w województwie pomorskim Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański wraz z filiami w Straszynie (Mediateka) i Wiślinie pozostaną zamknięte do 9 kwietnia 2021 r. Jednocześnie przypominamy, że uruchomiliśmy usługę KSIĄŻKA NA TELEFON. Regulamin korzystania z tej oferty jest dostępny na stronie: https://pruszczgda.pl/regulaminy

Grafika z napisem Piątek z poezją online w Mediatece

Spotkali się w kilka osób, w piątek – wieczorową porą,
bowiem zamiast oglądać audycje w tv - marne w treści, ubogie w formie,
spotkać się i porozmawiać, choćby o poezji - zdecydowanie wolą.
Spotykają się co miesiąc, interpretują, dyskutują – niby wszystko w normie.

Grafika z napisem Książka na telefon

W związku z kolejnym czasowym zamknięciem Biblioteki Publicznej w Cieplewie i filii w Straszynie (Mediateka) i Wiślinie, wprowadzamy dla naszych Czytelników (posiadaczy karty bibliotecznej), nową usługę - „Książka na telefon”. Mogą z niej nieodpłatnie korzystać osoby starsze, niepełnosprawne bądź te, które nie mają możliwości dotarcia do biblioteki, a są mieszkańcami gminy wiejskiej Pruszcz Gdański.