Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Autorskie spotkanie z Małgorzatą Antuszewicz w Mediatece w Straszynie

W ramach tegorocznego Tygodnia Bibliotek 9 maja zaprosiliśmy do Mediateki w Straszynie pisarkę Małgorzatę Antuszewicz. Jej powieść fantasy „Ostatnia druidka” została ciepło przyjęta przez naszych czytelników. Z autorką – prywatnie straszynianką – rozmawialiśmy m.in. o jej inspiracjach i procesie tworzenia.

Kaligrafia to swoisty sposób medytacji

Warsztaty z kaligrafii to doskonała okazja do zgłębiania sztuki pięknego pisania. Podczas takich zajęć uczestnicy uczą się różnych technik kaligraficznych, jak używać rozmaitych rodzajów piór i pędzli oraz kontrolować nacisk i ruch ręki. To nie tylko sposób na doskonalenie umiejętności pisarskich, ale także na relaksację i kreatywne wyrażanie siebie.

Uczestniczki pokera osobowościowego w Mediatece w Straszynie

Uczestniczki Dyskusyjnego Klubu Książki w Mediatece tym razem zebrały się nie po to, aby rozmawiać o książce. Spotykając się od wielu miesięcy zdążyły poznać się na tyle, aby móc sobie powiedzieć coś dobrego, zawsze konstruktywnego, czasem zastanawiającego, niezmiennie z życzliwością...

W trakcie spotkania dzieci przygotowały dla swych mam zakładki do książek

Majowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci poświęcone było mamom, których święto przypada w tym miesiącu. Inspiracją do rozmowy była książka Piotra Wawrzeniuka „Kosmonautka”, w której znajdziemy wiersze o mamach.

"Bursztyny" z Tik-Taka w Mediatece

Wczoraj mieliśmy w bibliotece wyjątkową wizytę przedszkolaków. Przyszła do nas grupa Bursztynów z Publicznego Przedszkola Tik-Tak w Straszynie. Entuzjazm i ciekawość dzieci sprawiły, że to był czas pełen radości i jednocześnie nauki.

Czytelniczki na spotkaniu w Mediatece

„Znajdź codziennie chwilę dla siebie. Tylko dla siebie” – dała wskazówkę Harriet. „Na przerwie uprawiaj sport i pamiętaj, chłopcy nie zawsze muszą wygrywać” – pisała na kartce, dołączając ją do pudełka ze śniadaniem dla swojej kilkuletniej córki.

Grafika z napisem Komunikat i logo Czytam tutaj

Przypominamy, że do 10 maja 2024 r. Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański w Cieplewie będzie zamknięta - ponownie zapraszamy od 14 maja. Z powodu braków kadrowych od 7 do 10 maja będzie nieczynna filia biblioteczna w Wiślinie. Za utrudnienia przepraszamy wszystkich zainteresowanych i przypominamy, że gdy biblioteka jest zamknięta nie naliczamy opłat za przetrzymanie książek.

Spotkanie zgromadziło w Mediatece liczne grono zainteresowanych

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) już jedna na sto osób ma spektrum autyzmu. Autyzm nie jest chorobą, ale zaburzeniem rozwoju to znaczy, że rozwój osoby autystycznej jest inny od tzw. „normalnego”. Oznacza, że mózg pracuje w niestandardowy sposób. Autyzm traktowany jest jako spektrum, co oznacza to, że dla każdej osoby będzie nieco inny.