Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

Miło nam poinformować, że od najbliższej niedzieli, 17 września 2017 r. biblioteka w Cieplewie będzie czynna jak przed wakacjami:

Zapraszamy młodzież (powyżej 14 roku życia) i dorosłych na sierpniowe warsztaty muralu w Mediatece w Straszynie. Uczestnicy będą pracować na murze oporowym przy ulicy Dworcowej.

Informujemy, że z powodu przerwy urlopowej w lipcu 2017 działalność kulturalna, sportowa i biblioteczna OKSiBP w Cieplewie i Mediateki w Straszynie będzie zawieszona. Mamy jednak dobrą wiadomość dla miłośników dobrej lektury: w obu placówkach w każdy wtorek lipca w godz. 12:00-20:00 będzie działać Pogotowie Biblioteczne.

Spośród zgłoszeń nadesłanych w ramach II edycji Programu Grantowego ENERIS „Pomysły chroniące środowisko” najlepszym w Pruszczu Gdańskim okazał się pomysł Mediateki w Straszynie, filii OKSiBP. Dzięki zdobytym funduszom ponad tysiąc uczniów szkół podstawowych z terenu gminy weźmie udział w projekcie promującym ekologiczne wytwarzanie prądu.

Grupa „Małych ekologów” z przedszkola Słoneczna Kraina odwiedziła 12 czerwca 2017 r. Bibliotekę Publiczną w Cieplewie. Dzieci dowiedziały się jak stworzyć bibliotekę, jak segregować zbiory i dlaczego warto czytać książki.

W filii Biblioteki Publicznej w Wiślinie 12 czerwca 2017 r. odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów z kl. IA. Mali goście na uroczystości pojawili się pod opieką wychowawczyni Danuty Suszyńskiej. Zanim dokonano pasowania, dzieci odbyły niezwykłą podróż do krainy zagadek i konkursów.

Wszyscy zaczynamy odliczać czas do wakacji. Dlatego biblioteka w Cieplewie zaprasza do zapoznania się z nowościami, które z pewnością umilą ten czas. Dla osób lubiących mocne wrażenia mamy do zaoferowania kilka tytułów np.: „Do trzech razy śmierć” Alexa Rogozińskiego, „Ofiara dla burzy” Dolores Redondo lub „Pragnienie” Jo Nesbø.

Informujemy, że w środę, 14 czerwca 2017 r. biblioteka w Cieplewie będzie nieczynna. Za utrudnienie serdecznie przepraszamy.