Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

W dniach 16-18 października 2019 r. Cieplewo po raz kolejny będzie gościć Festiwal Filmów Młodego Widza Wędrujące Ale Kino! Zapraszamy na to wydarzenie zorganizowane grupy szkolne i przedszkolne, gdyż seanse i warsztaty filmowe będą się odbywać w godzinach przedpołudniowych. Rezerwacja miejsc w Biurze Obsługi Klientów.

Informujemy, że od września 2019 r. OKSiBP w Cieplewie działa według zmienionego harmonogramu. Do 12 września zapraszamy od poniedziałku do czwartku w godz. 8:00-20:00, a od 16 września, gdy rozpoczną się zajęcia w stałych sekcjach artystycznych, Ośrodek będzie otwarty do godz. 21:00.  

Śpiewając „Cóż za cudna zabawa, cóż za szczęsne chwile, bogowie sami czasu nie pędzą tak mile” – pożegnali widzów aktorzy trójmiejskich teatrów, którzy wystąpili w spektaklu „Mieszczanin szlachcicem”, trzykrotnie wystawionym w miniony weekend w Mokrym Dworze.

Przedstawiamy aktualny harmonogram warsztatów plastycznych w OKSiBP Cieplewo, które rozpoczniemy 16 września (poniedziałek) 2019 r. W nowej ofercie pracowni, na dorosłych czekają sekcje rysunku i malarstwa sztalugowego oraz warsztaty ceramiczne. Te ostatnie, prowadzone przez artystę rzeźbiarza Mateusza Michalczyka, wznowimy w październiku 2019 r.

Zapraszamy rodziców zainteresowanych udziałem dzieci w zajęciach artystycznych, organizowanych w sezonie 2019/20 przez OKSiBP w Cieplewie, na spotkanie organizacyjne z dyrektorem ośrodka i instruktorami. W środę, 11 września, o godz. 19:00 odbędzie się zebranie dot. sekcji muzycznych i baletowych/tanecznych. W czwartek, 12 września 2019 r. o godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie z instruktorami sekcji plastycznych.

Mamy jeszcze bilety na sobotnie (31.08), plenerowe spektakle otwierające jesienny sezon teatralny OKSiBP. Zainaugurujemy go w piątek inscenizacją komedią Moliera "Mieszczanin szlachcicem" na terenie Skansenu Żuławskiego Maszyn Rolniczych w Mokrym Dworze. Więcej informacji w BOK pod nr tel. 728 415 566 w godz. 8:00-16:00.

Tegoroczne święto plonów gminy Pruszcz Gdański odbędzie się w niedzielę, 8 września, w Rokitnicy, przy świetlicy wiejskiej na ul. Bałtyckiej 3c. Gospodarzami imprezy są sołectwa Rokitnica i Radunica. Rolnicy i ich goście będą się bawić pod hasłem: Posprzątałeś z pola chłopie, możesz myśleć o urlopie.

Zapraszamy na Festiwal Objazdowych Teatrów Lalkowych Młodego Widza FOTEL 2019, który odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia na terenie Centrum Rekreacji w Juszkowie. W programie trzeciej edycji wyjątkowego w skali Polski wydarzenia plenerowego znajdzie się 30 przedstawień dla dzieci i młodzieży. Podobnie jak w latach ubiegłych, spektaklom będą towarzyszyć rozmaite warsztaty artystyczne.