Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Sześcioro dorosłych uczestników spotkania w Mediatece

„Kryzys i co teraz” to nazwa cyklu spotkań edukacyjno-rozwojowych realizowanych w Mediatece w Straszynie. Jesteśmy na półmetku. Do tej pory odbyły się trzy spotkania. Na początku ustaliliśmy czym jest coaching w pracy grupowej i jak będziemy ze sobą pracować.

Rozmawialiśmy o wartościach, potrzebach, naszych mocnych stronach, które są podstawowym zasobem do budowania strategii radzenia sobie z trudnymi sytuacjami.

Tematem drugiego spotkania była teoria kryzysu, wydarzeń kryzysowych, rodzajów kryzysu, jego konsekwencji.

Na kolejnym spotkaniu zastanawialiśmy się nad stresem. Czym jest, jak się objawia, jaki ma związek z kryzysem.

Ponieważ w przypadku pracy rozwojowej najważniejsze zmiany wydarzają się pomiędzy kolejnymi spotkaniami, to uczestnicy szkolenia mają zawsze pracę domową do wykonania. I wszyscy z zapałem i konsekwencją ją odrabiają. Potem je omawiamy, dzielimy się przemyśleniami i pomału tworzymy indywidualne strategie radzenia sobie z problemami.

Działania te podejmujemy w ramach realizacji zwycięskiego projektu Ośrodka Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański w dobrosąsiedzkim programie „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Więcej o działalności Polskich Sieci Elektroenergetycznych i programie „WzMOCnij swoje otoczenie”, przeczytać można na stronach internetowych:

RAPORT PSE

WZMOCNIJ OTOCZENIE