Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Grafika z reprodukcją obrazu logo Kultura tutaj i napisem: W przestrzeni koloru - wystawa malarstwa 2czerwca - 19 września 2022 Galeria Kaloryfer - OKSiBP Cieplewo

W galerii Kaloryfer trwają przygotowania do kolejnej wystawy. Tym razem będzie to prezentacja prac artystów amatorów, tworzących w naszej pracowni malarstwa sztalugowego dla dorosłych. Na wernisażu malarstwa zatytułowanym „W przestrzeni koloru” spotkamy się w przyszłym tygodniu.

Pracownia plastyczna w OKSiBP w Cieplewie z wielką radością zaprasza na wystawę podsumowującą ostatni rok pracy twórczej. Prezentowane w galerii Kaloryfer obrazy powstały od września 2021 do maja 2022 r. To prace bardzo różnorodne tematycznie. Ukazują szeroki zakres zainteresowań autorów - od martwej natury, poprzez pejzaż, aż do kopii dzieł wielkich mistrzów malarstwa. Tym co łączy wszystkich uczestników warsztatów prowadzonych przez instruktor Agnieszkę Michalczyk, jest poszukiwanie koloru.

– Uczestnicy warsztatów mają za sobą wielogodzinne próby odnalezienia odpowiedniej barwy, by móc na płótnie stworzyć przestrzeń pełną światła i cienia. Przestrzeń do wyrażenia siebie poprzez kolor – mówi Agnieszka Michalczyk, kuratorka wystawy.

Obrazy prezentowane na wystawie zostały wykonane na płótnie w dwóch technikach: akrylu i oleju.
Na uroczystość otwarcia wystawy „W przestrzeni koloru” zapraszamy 2 czerwca 2022 r. o godz. 18:00. Wstęp wolny. Obrazy będzie można oglądać do 19 września br. w godzinach pracy ośrodka.

Autorzy prac:
Beata Barańska, Iwona Budniak, Anna Cyranowska, Franciszek Gryka, Bożena Jagielska, Irena Kubarek, Alina Leszczyńska, Jolanta Lubowicka, Magda Pytlasińska, Dorota Romanowska-Rogozińska, Zuzanna Sobieraj, Maria Stanisławska, Danuta Szymelfejnik, Elżbieta Tężycka, Danuta Vetter i Krystyna Wilk.