baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Galeria Kaloryfer działa w OKSiBP Cieplewo od lutego 2014 roku, dzięki dofinansowaniu, jakie otrzymał nasz projekt „TRZY KRAJOBRAZY” W GALERII SZTUKI. Dotacja na ten cel pochodziła z funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Kwota w wysokości ponad 13 tys. złotych pozwoliła na wyposażenie pomieszczenia i zorganizowanie cyklu wystaw i wernisaży, prezentujących dorobek twórczy lokalnych artystów profesjonalnych i amatorów. Projekt został zakończony, ale z jego efektów możemy korzystać do dziś, uczestnicząc w kolejnych przedsięwzięciach wystawienniczych.

W galerii Kaloryfer prezentowaliśmy już m.in.: rodzinne pamiątki mieszkańców naszej gminy (przedwojenne bibeloty, sprzęty domowe, narzędzia kuchenne i gospodarskie, wyposażenie sklepów i warsztatów); okolicznościowe wystawy „Książka - świadek historii” i „Dawny portret w nowym anturażu”, kostiumy i makiety scenografii teatralnych, fotosy i plakaty filmowe, a także artystyczny dorobek członków lokalnych stowarzyszeń twórczych i efekty pracy uczestników warsztatów plastycznych organizowanych w OKSiBP Cieplewo. Gościnnie eksponujemy też fragmenty wystaw okolicznościowych przygotowanych przez instytucje muzealne z Pomorza i innych części Polski.

wystawy01
wystawy02
wystawy03
wystawy04
wystawy05
wystawy06
wystawy07
wystawy08
wystawy10

Wideorelacje z wernisaży zorganizowanych w Galerii Kaloryfer - warto zobaczyć: