Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Grafika ze zdjęciami Beaty Rzepińskiej i Ilony Damięckiej

Mieszkańców Wiślinki i nie tylko zapraszamy na plenerowy koncert „Jeszcze w zielone gramy”. Wydarzenie zaplanowano w poniedziałek, 19 lipca, o godz. 19:00 na terenie Stanicy Żeglarskiej w Wiślince w ramach VII Letniego Festiwalu Muzycznego Gminy Pruszcz Gdański. Po raz pierwszy w historii festiwalu występ będzie transmitowany na żywo w Internecie!

Jeszcze w zielone gramy” to tytuł muzycznego wieczoru z piosenkami Agnieszki Osieckiej. Dojrzalszej publiczności tej autorki chyba nie trzeba przedstawiać. Dorastaliśmy, słuchając jej poetyckich tekstów w mistrzowskich interpretacjach najpopularniejszych polskich wokalistów i aktorów. Jej teksty śpiewali m.in. Maryla Rodowicz, Skaldowie, Seweryn Krajewski, Ewa Bem, Krystyna Janda i wiele, wiele innych gwiazd. Spod pióra Agnieszki Osieckiej wyszły: „Na całych jeziorach ty”, „Małgośka”, „Nie całuj mnie pierwsza” czy „Niech żyje bal”, a to tylko kilka tytułów z jej ogromnego dorobku. Melodie do nich napisali najwybitniejsi kompozytorzy muzyki rozrywkowej. Dziś utwory te stanowią kanon polskiej piosenki.

19 lipca w stanicy w Wiślince fragment twórczości mistrzyni przypomni Beata Rzepińska z akompaniamentem pianistki Ilony Damięckiej. Wstęp na koncert jest bezpłatny - liczba miejsc na widowni ograniczona, więc można zabrać ze sobą własne krzesełka turystryczne lub koce. Tym razem jednak artystki występujące na plenerowej scenie będzie mogła usłyszeć i zobaczyć nie tylko publiczność, która pojawi się na miejscu wydarzenia. Występ będzie bowiem na żywo transmitowany on-line na naszym fanpage'u: https://www.facebook.com/oksibp - serdecznie zapraszamy! Kto nie może tego dnia przyjechać do Wiślinki, a ma dostęp do Internetu - może uczestniczyć w tym spotkaniu, siedząc na kanapie we własnym domu lub relaksując się w ogrodzie, na tarasie, w parku czy na plaży. Gdziekolwiek tego wieczoru będziecie - bądźmy razem, przynajmniej on-line!

Patronat nad koncertami objęła Wójt Gminy Pruszcz Gdański, Magdalena Kołodziejczak.
Sponsorem festiwalu jest SAUR Neptun Gdańsk.

Do pobrania:

REGULAMIN

 

Grafiki: Grzegorz Haasa (OKSiBP)