Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

„Jak nić się plecie ludzki los, choć każdy dzień jest nowy. Ktoś rodzi się, ktoś żegna świat skinieniem siwej głowy.” „Dorastanie” Libby Walden to przepiękna, poetycka książka o narodzinach, dorastaniu i śmierci przeznaczona dla dzieci w wieku 4 – 5 lat. Dorastanie to coś, czego nie jesteśmy w stanie powstrzymać.

Dzieciom niejednokrotnie trudno zrozumieć to, co dzieje się z ich ciałem, a także pojąć, dlaczego niektórzy są podobni do nich, a ci, którzy przeżyli już dużo więcej, znacznie się od nich różnią. Wiele rzeczy je dziwi, zaskakuje, a nawet przeraża.

Dziecko czytając tę mądrą książkę zapozna się z kolejnymi etapami ludzkiego życia. Pojawiają się więc narodziny, dzieciństwo, dorosłość i starość, a także śmierć, z którą mały czytelnik powinien się stopniowo oswajać. Autorka tekstu przedstawia ją metaforycznie. W ten sposób każde dziecko dowiaduje się, że przez całe swoje życie będzie uczestnikiem wyjątkowej przygody.

Ta wartościowa lektura pomoże dziecku zrozumieć, z jakimi wyzwaniami człowiek mierzy się na różnych etapach swego życia i że dorastanie to nieustanne poznawanie świata.

Poleca Mediateka w Straszynie.