Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

informacja o projekcie

„Jak nić się plecie ludzki los, choć każdy dzień jest nowy. Ktoś rodzi się, ktoś żegna świat skinieniem siwej głowy.” „Dorastanie” Libby Walden to przepiękna, poetycka książka o narodzinach, dorastaniu i śmierci przeznaczona dla dzieci w wieku 4 – 5 lat. Dorastanie to coś, czego nie jesteśmy w stanie powstrzymać.

Dzieciom niejednokrotnie trudno zrozumieć to, co dzieje się z ich ciałem, a także pojąć, dlaczego niektórzy są podobni do nich, a ci, którzy przeżyli już dużo więcej, znacznie się od nich różnią. Wiele rzeczy je dziwi, zaskakuje, a nawet przeraża.

Dziecko czytając tę mądrą książkę zapozna się z kolejnymi etapami ludzkiego życia. Pojawiają się więc narodziny, dzieciństwo, dorosłość i starość, a także śmierć, z którą mały czytelnik powinien się stopniowo oswajać. Autorka tekstu przedstawia ją metaforycznie. W ten sposób każde dziecko dowiaduje się, że przez całe swoje życie będzie uczestnikiem wyjątkowej przygody.

Ta wartościowa lektura pomoże dziecku zrozumieć, z jakimi wyzwaniami człowiek mierzy się na różnych etapach swego życia i że dorastanie to nieustanne poznawanie świata.

Poleca Mediateka w Straszynie.