Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

informacja o projekcie

Czy garść pajęczyn rzucona w człowieka może zabić? Czy chrześcijańska Melanezja nadal czci rekiny, kamienie i duchy, ofiarowując im krwawą daninę? Kim byli Boży Dżentelmeni i tajemniczy tasiu? Charles Montgomery wyrusza na wprawę śladami swojego pradziada, biskupa Henry'ego Hutchinsona Montgomery'ego, który w XIX wieku udał się na południe Pacyfiku z misją chrystianizacyjną. Autor chce się przekonać, w co dziś wierzą rdzenni mieszkańcy tego rejonu.

BOG REKINBóg Rekin to reportaż podróżniczy zachwycający barwnym i niepozbawionym humoru językiem, który w nietuzinkowy sposób odmalowuje melanezyjski świat, wciąż rozdarty między tradycją przodków a konkurującymi ze sobą stowarzyszeniami misyjnymi. Wnikliwe spojrzenie podróżnika i dociekliwość godna antropologa pozwoliły na stworzenie duchowej mapy Melanezji utkanej z mitów, magii i wierzeń, które wyłoniły się ze splecenia wiary chrześcijańskiej z pogańską. Książka Montgomery'ego to zarazem jedna z najbardziej poruszających opowieści o poszukiwaniu sacrum i wyprawie w głąb siebie. Zapraszamy do przeczytania tej
Do pasjonującej lektury książki „Bóg rekin: Wyprawa do źródeł magii” Charlesa Montgomery’ego zaprasza biblioteka w Cieplewie.