Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

informacja o projekcie

Stare przysłowie mówi „W marcu jak w garncu” i coś w tym jest. Jednego dnia pogoda rozpieszcza, innym razem nie chce się wychodzić z ciepłych pieleszy własnego domu. Ciężko też planować podróże. Z pomocą przychodzą książki. Na ich kartach można zwiedzać te bliskie, jak i całkiem odległe zakątki świata.

W KRAINIECóż może być bardziej ekscytującego niż pożegnanie się z nudnymi obowiązkami dnia powszedniego i nastawienie kursu na przygodę życia?
Steve i Ann Vanderhoof, spakowali walizki, odłożyli na bok kariery, wynajęli swój dom i wyruszyli na trwający dwa lata rejs po Karaibach. Przemierzyli ponad siedem tysięcy mil morskich, zwiedzili więcej niż 16 krajów, zabierając czytelników w uroczą podróż wśród smaków, widoków i dźwięków Karaibów. W piękny sposób przenieśli czytelnika w egzotyczne klimaty. Serdecznie zachęcamy do sięgnięcia po tę wspaniałą lekturę, która być może będzie pomocna w dokonaniu wyboru miejsca wypoczynku na najbliższe wakacje.

Książkę "W krainie obfitości Mango" Ann Vanderhoof poleca biblioteka w Cieplewie.

 

Natomiast Dorota Sumińska zabiera nas w podróż po niesamowitej Azji. Tajemnice przyrody i dzikość bez końca. Od Borneo przez Indie po Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Suminska Usmiech mKsiążkę „Uśmiech Gekona. Azja, jakiej nie znacie” Doroty Sumińskiej poleca Biblioteka w Straszynie.