Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Grafika z napisem WARSZTATY CERAMIKA

Zapraszamy na warsztaty ceramiki artystycznej. Mamy jeszcze ostatnie wolne miejsca w grupach dla początkujących. - To wciąga i jest jak narkotyk - zapewniają uczestniczki zajęć dla zaawansowanych. I nawet, gdy w ich domach zaczyna brakować miejsca do eksponowania prac, lepią kolejne naczynia i ozdoby.

Nie potrzeba specjalnych predyspozycji ani wielkich uzdolnień plastycznych, aby samodzielnie zrobić sobie miskę, talerz lub inny przedmiot z gliny.

- U nas doskonale sprawdza się powiedzenie, że nie święci garnki lepią - zapewnia Mateusz Michalczyk, od kilku lat prowadzący warsztaty ceramiki w OKSiBP. - Wystarczy odrobina pomysłowości, nieco cierpliwości i chęci, by stworzyć unikatowe naczynie czy bibelot. I nawet jeśli nie będzie on idealny, najważniejsze, że widać w nim ludzką rękę, i że drugiego identycznego przedmiotu nigdzie nie znajdziemy.

Tak więc zachęcamy, by spróbować własnych sił w rękodziele! Zajęcia odbywają się raz w tygodniu: w poniedziałki i wtorki (w zależności od grupy) w godz. 17:00-20:00. Koszt udziału: 200 zł miesięcznie od osoby. Zapisy prowadzi Biuro Obsługi Klientów poniedziałek – czwartek w godz. 8:00 - 20:00, piątek 8:00 - 16:00; tel. 728 415 566.

Grafika Grzegorz Haasa (OKSiBP)