baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Już za niewiele ponad miesiąc, 26 kwietnia 2014 r. odbędzie się II Bieg Żuławski. Start i meta będą usytuowane na boisku szkolnym w Wiślinie.
Impreza pod hasłem Bieg Żuławski to kontynuacja zawodów organizowanych wcześniej pod nazwą Bieg Doliną Raduni i Motławy (stąd drugi nr w tytule tegorocznej imprezy). Do wpisywania się na listy startowe zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
Najmłodsi (rocznik urodzenia 2005 i młodsi oraz 2003/2004) będą rywalizować na trasie okrężnej na miejscowym boisku szkolnym.
Kategoria wiekowa 2000–2002 pobiegnie z boiska szkolnego, dalej wałem nad Motławą (do punktu zwrotnego) i z powrotem do mety na boisku szkolnym.
Począwszy od rocznika 1999 uczestnicy biegu głównego będą biec na dystansie ok. 5 km: wałem nad Motławą w kierunku Lędowa i z punktu zawrotu (przy mostku w Lędowie, ul. Szkolna) wrócą szlakiem pieszo-rowerowym do Wiśliny na metę na boisku szkolnym.
Każdy uczestnik biegu głównego spoza gminy Pruszcz Gdański będzie zobowiązany wpłacić wpisowe w wysokości 10 zł (w chwili zgłoszenia). Mieszkańcy gminy Pruszcz Gdański mogą uczestniczyć w biegu nieodpłatnie.
Nagrody – za biegi 
Dla zwycięzcy oraz laureatów II i III miejsca w kat. 2000 i młodszych przygotowaliśmy puchary. W biegu głównym przewidujemy nagrody finansowe, po 150, 100 i 50 zł odpowiednio za I., II. i III. miejsce w pięciu kategoriach wiekowych z podziałem na płeć.
Do biegu głównego, w którym będzie prowadzony elektroniczny pomiar trasy dla każdego uczestnika (a w ciągu 30 minut po ukończeniu biegu poznamy klasyfikację w poszczególnych kategoriach wiekowych) będzie można zapisać się elektronicznie (szczegóły podamy wkrótce).
Każdy uczestnik Biegu Żuławskiego otrzyma okolicznościowy medal, a po ukończeniu biegu głównego będzie uczestniczyć w losowaniu dodatkowych nagród. Wszystkich uczestników zawodów nakarmimy!

Patronat medialny nad imprezą objął Dziennik Bałtycki.

Do pobrania:

REGULAMIN - BIEGU ŻUŁAWSKIEGO 2014