Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Za nami pierwszy turniej gry FIFA 19 na konsolach. 16 marca br. w OKSiBP spotkało się 32 zawodników. Gracze rywalizowali w ośmiu grupach po cztery osoby, w systemie każdy z każdym. Podczas imprezy rozegrano łącznie 72 mecze. Rozgrywki czterech grup można było oglądać na dużym ekranie w sali kinowo-teatralnej.

Po rozegraniu zaplanowanych spotkań w meczu o 3 miejsce Krzysztof Jeliński (Jelon) wygrał 2:1 z Szymonem Szmelcem. Ostatecznie zwycięzcą turnieju został Mateusz Wiech (Edson), który w finale 5:1 pokonał Adama Piechotę (Piechta). 

Dla każdego z zawodników przygotowano koszulkę z pseudonimem, poczęstunek oraz drobne upominki w postaci kubków. Najlepsi otrzymali karty podarunkowe do wykorzystania w RTV EURO AGD oraz szklane statuetki.

- Ucieszyło nas zainteresowanie imprezą. Lista 32 zawodników zamknęła się bardzo szybko, co świadczy o tym, że miłośników e-sportu i gry FIFA nie brakuje. Miło było zobaczyć wszystkich graczy ubranych w koszulki z grafiką turnieju oraz jakie sportowe emocje towarzyszyły im podczas rozgrywek. Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w rywalizacji z rywalami i, mimo, że nie każdy mógł wygrać, mam nadzieję, że wszyscy są zadowoleni – powiedział Karol Lipski, zastępca dyrektora OKSiBP.

Dziękujemy za wsparcie Hurtowni Chemicznej CHEMIX, a także naszym wolontariuszom i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia.

tablica wyników fifa19