Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

W  gościnnych progach Szkoły Podstawowej w Straszynie, w niedzielę, 3 lutego, rozegrano kolejny turniej z cyklu LOTOS Griffin Cup o Puchar Prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn rocznika 2009 z całego województwa. Wielkie emocje i wspaniała atmosfera towarzyszyły zawodnikom od pierwszego do ostatniego meczu.

W grupie A: GTS Straszyn, SAP Sopot, Grom Nowy Staw, SKS Vigo Tuchom; w grupie B: Olimpia Osowa, Feyenoord FSP Łęgowo, MKS Promotor Fan Gościcino, FC Gowidlino, w grupie C: U2 Bytów, Myśliwiec Tuchomie, Byki Słupsk i Dragon Bojano.

Był doping kibiców, walka na parkiecie i wyrównany poziom zawodów, a zarazem wzajemny szacunek i gra fair play. W ćwierćfinale znaleźli się: FC Gowidlino, U2 Bytów, GTS Straszyn, Vigo Tuchom, SAP Sopot, Byki Słupsk, Olimpia Osowa oraz Myśliwiec Tuchomie. O wyrównanym poziomie turnieju może świadczyć fakt, że aż w trzech ćwierćfinałach o awansie do kolejnej fazy decydowały rzuty karne.

Do półfinałów awansowali: Byki Słupsk, Olimpia Osowa, U2 Bytów oraz Myśliwiec Tuchomie. Oba półfinały do ostatnich chwil trzymały w napięciu licznie zgromadzonych kibiców. Ostatecznie jednak do finału awansował Myśliwiec Tuchomie i U2 Bytów. W meczu o trzecie miejsce w rzutach karnych Olimpia Osowa pokonała Byki Słupsk i tym razem to ekipa z Osowej zdobyła brązowe krążki.

W finale, po wyrównanej i zaciętej walce zakończonej bezbramkowym rezultatem, o końcowym wyniku zdecydowała seria „jedenastek”. W rzutach karnych Myśliwiec Tuchomie wygrał 3:2 z U2 Bytów.

Nagrody indywidualne wręczyli laureatom: Katarzyna Wierzbowska - przewodnicząca Centralnej Komisji Szkoleniowej Sędziów PZPN, Daniel Kulkowski - wicewójt gminy Pruszcz Gdański oraz Andrzej Szwarc - wiceprezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Laureaci indywidualni:

Najlepszy Strzelec: Tomasz Brzeski (FC Gowidlino)
Najlepszy Zawodnik: Igor Wejher (Myśliwiec Tuchomie)
Najlepszy Bramkarz: Borys Ignatowicz (U2 Byów)
Nagroda Fair Play: Mateusz Bartoszek (Olimpia Osowa).

(info na podst. relacji: www.facebook.com/PomorskiZwiazekPilkiNoznej)

Relacja wideo na kanale: PolnocnaTV

Sponsorem strategicznym cyklu turniejów LOTOS Griffin Cup o Puchar Prezesa Pomorskiego ZPN jest Grupa LOTOS.

lotos