Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

informacja o projekcie

Zapraszamy na zajęcia NORDIC WALKING, organizowane w gminie Pruszcz Gdański pod hasłem „Z NORDIC WALKING po zdrowie".

Czym jest NORDIC WALKING? W bardzo dużym skrócie - marsz z kijami. Po raz pierwszy nową formę aktywności ruchowej w postaci NORDIC WALKING zaprezentowano w Finlandii w 1997 roku. Sport ten przez dziesięciolecia był stałym elementem letnich treningów biegaczy narciarskich, czy biatlonistów. Doceniano przede wszystkim niezwykłe zalety NORDIC WALKING. Wzmacnia mięśnie i kości - w czasie marszu pracuje aż 90% wszystkich mięśni ciała, zmniejsza ryzyko otyłości - poprzez zwiększenie spalania kalorii (o 20-40% kcal więcej niż przy zwykłym marszu), polepsza samopoczucie, usuwając stres i napięcie, zwiększa koncentrację, pomaga zapobiegać osteoporozie, zwiększa wydolność tlenową, zmniejsza ciśnienie krwi oraz wzmacnia odporność.


Dzięki prawidłowej technice marszu z kijami, część ciężaru ciała przenoszona jest na obręcz barkową, co odciąża stawy i kręgosłup. Dlatego jest to idealna i bardzo polecana forma ruchu dla osób po kontuzjach, z nadwagą, osobom starszym czy kobietom w ciąży.

 
Pierwsze zajęcia rozpoczną się już 17 marca w Straszynie, a kolejne 19 marca w Cieplewie. Zajęcia będą odbywały się cyklicznie, a poprowadzą je profesjonalni instruktorzy NORDIC WALKING. Na każde spotkanie, które będzie trwało około 1,5 godz. trzeba zaopatrzyć się w kije.

 

Harmonogram spotkań na najbliższe tygodnie:

  • wtorki o godz. 18:00 w Straszynie, zbiórka przy Kemer Park
  • czwartki o godz. 18:00 w Cieplewie, zbiórka na parkingu OKSiBP
  • soboty o godz. 8:00 w Straszynie, zbiórka przy Kemer Park

 

Warto zadbać o swoje zdrowie już dziś i wziąć udział zajęciach!