Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

informacja o projekcie

Jakub Majewski z sekcji szachowej GTS Przejazdowo, działającej przy miejscowym gimnazjum, zajął w sobotę drugie miejsce (patrz: WYNIKI) w turnieju szachowym o Puchar Familijnego Gdańska. Turniej odbywał się w w dniach 3-5 czerwca 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 29 w Gdańsku i wzięło w nim udział 38 zawodników.

szachista Kuba600W klasyfikacji juniorów Kuba Majewski był pierwszy. Zdobył również IV kategorię szachową, ponieważ wygrał pięć partii i przegrał dopiero w ostatniej rundzie. Zawodnikiem podczas turnieju opiekował się instruktor szachowy Wojciech Traczewski.

Jakub gra w szachy od trzech miesięcy. Był to jego czwarty turniej. Wcześniej starował w indywidualnych i drużynowych mistrzostwach województwa pomorskiego LZS w ramach Turnieju o Puchar Złotej Wieży w Trąbkach Wielkich i Cieplewie oraz w turnieju w Galerii Alfa Centrum w Gdańsku.