Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

informacja o projekcie

Grafika z okładką książki „Dzieci z Hamamatsu”

Sześcioletnia Laura wraz z rodzicami przeprowadza się z Polski do Hamamatsu – małej miejscowości na wyspie Honsiu w Japonii. Dla jej rodziny zderzenie z tak odmienną kulturą jest czasem szokujące, a niekiedy śmieszne. Zdumiewają wykorzystywane na co dzień nowinki technologiczne i orientalna tradycja.

Zaskakujące są nie tylko gadające wanny, grające ubikacje czy motorówka zmieniająca się w helikopter, ale też bombki na choince w kształcie główek Hello Kitty i cukierki o smaku zielonej herbaty.

Oglądając Japonię oczami małej Laury czujemy się tak, jakbyśmy byli tam razem z nią. Przecieramy oczy ze zdumienia i śmiejemy się, czytając o jej życiu w nowej ojczyźnie.

Autorka, Ka Mochi, jest pisarką i artystką. Przez wiele lat mieszkała w Japonii, a po powrocie do Polski napisała książkę „Dzieci z Hamamatsu”. Jest ona jednocześnie autorką ilustracji do powieści. Przepiękne rysunki nawiązują do japońskiej kultury i są dopełnieniem tekstu.

Książkę tę polecamy nie tylko dzieciom, ale również dorosłym czytelnikom. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Dokusho o tanoshimu!

Książkę poleca Mediateka w Straszynie.

Grafika: Małgorzata Gołofit