Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

informacja o projekcie

Okładka książki

Pewnego razu usiadłam pośrodku pustej kawiarni i się rozpłakałam. Dotarło do mnie, że jestem samotna i nieszczęśliwa, ale nie na tyle silna, by zostawić swoje życie – pisze jedna z kobiet w książce pt. „Mam faceta i… mam problem”. Bardzo długo szukałam właściwego faceta i nie mogłam go znaleźć. Dobrze zarabiałam, byłam niezależna i osiągnęłam sukces tylko dzięki sobie, więc zawsze byłam z siebie dumna – pisze inna.

Kilkadziesiąt historii kobiet, a wszystkie opatrzone komentarzami psycholożki i psychoterapeutki Katarzyny Miller oraz coacha – Suzan Giżyńskiej.

W okraszonych humorem rozmowach autorki doradzają jak postępować, by związek był szczęśliwy. Większość kobiet marzy o udanym związku. Wydaje im się, że największy kłopot to znalezienie odpowiedniego partnera. Tymczasem okazuje się, że problemy dopiero mogą się zacząć…

Jak skutecznie komunikować się z partnerem i jego rodziną? Jak pogodzić pragnienie i nawyki dwóch osób? W jaki sposób dbać o swoją indywidualność? – to tylko część pytań, na które znajdziesz odpowiedzi w książce.
To nie facet ma przyjechać na białym koniu i uratować cię, to ty sama musisz się uratować. (…) Musisz wiedzieć kim jesteś, a nie czekać, aż ktoś ci pokaże lepsze lustro i twoje korzystne odbicie. Ten fragment mógłby być przesłaniem książki.

Poleca Mediateka w Straszynie.

Fot. Małgorzata Gołofit (OKSiBP)