Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

„Kieślowski. Zbliżenie” to pasjonująca biografia napisana przez Katarzynę Surmiak-Domańską. Wybitna reportażystka zasłynęła głośnymi reportażami na trudne i nieprzyjemne tematy. Pisząc o życiu Kieślowskiego dotarła do źródeł i faktów nieznanych z poprzednich publikacji o reżyserze. Autorka wykonała wręcz benedyktyńską pracę, co zaowocowało fascynującą reporterską książką. Życie reżysera opisane jest z wnikliwością i szacunkiem, ale bez omijania kontrowersyjnych tematów.

Wypowiedzi przyjaciół, znajomych i członków rodziny rysują obraz człowieka skrytego i neurotycznego, pilnie strzegącego dostępu do swojej prywatności. Jego postać pokazana jest z wielu perspektyw i w wielu odcieniach. Podróż w czasie, w którą zabiera nas autorka, przenosi nas w miejsca bliskie Kieślowskiemu – na plany filmowe i w rodzinne strony.

Książkę czyta się jednym tchem. Autorka doskonale pokazała czytelnikowi złożoność charakteru Krzysztofa Kieślowskiego. Publikację można polecić nie tylko wielbicielom jego talentu.

Poleca Mediateka w Straszynie.