Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

informacja o projekcie

„Piękni z natury. Ziołowa pielęgnacja Twojej skóry” autorstwa Niny Bojarskiej to pięknie wydane, wyczerpujące opracowanie na temat produkcji naturalnych kosmetyków ziołowych. „Wychodzę z założenia, że Matka Natura stworzyła wszystko doskonałym – pisze autorka we wstępie – a wszystko, co jest nam potrzebne do życia, zachowania zdrowia i urody, znajdziemy w naturze – ona dawno temu wszystko to skrupulatnie wymyśliła.”

Nina Bojarska jest redaktorką naczelną magazynu o Bieszczadach, współpracuje z magazynem „Żyj naturalnie”, jest współzałożycielką Fundacji „Zdrowi z natury” i właścicielką marki Nineczka Majóweczka, która produkuje naturalne kosmetyki z serca Bieszczad. Ziołolecznictwa uczyła się od babci, która była skarbnicą mądrości ludowych i leczyła okolicznych mieszkańców. Porzuciwszy pracę na stanowisku menedżera w dużej firmie zamieszkała w Bieszczadach.

W swojej inspirującej książce autorka dzieli się z czytelnikami pasją, wiedzą i miłością do natury, a także pokazuje, jak w prosty sposób domowymi metodami można przygotować w pełni wartościowe, naturalne kosmetyki. Pozwolą one zachować waszej skórze świeżość i młodość. W książce znajdują się gotowe przepisy, które mogą stać się początkiem przygody z domowymi kosmetykami. Autorce przyświeca motto: „Kosmetyki, których nie da się zjeść – nie nadają się do użytku”.

Poleca Mediateka w Straszynie