Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

informacja o projekcie

Diane Chamberlain to nadzwyczajnie utalentowana autorka, odznacza się prawdziwie mistrzowskim sposobem konstruowania frapujących, wielowątkowych opowieści, bogatych w dramatyzm i uczucie. Świetnie zarysowane postaci bohaterów i niespodziewanie zmieniająca się akcja sprawiają, że powieści Chamberlain na długo zapadają w pamięć, a każda jej książka to prawdziwa perełka.

Na początek proponujemy „Zatokę o północy”. To historia żeńskiej linii pewnej rodziny. Diane Chamberlain z dużym smakiem, krok po kroku odkrywa przed nami fakty z przeszłości bohaterów, które nieuchronnie wpłynęły na ich losy. Wiele tu emocji, niewypowiedzianych słów, znaków zapytania. Opisywane postaci nie są czarno-białe ani papierowe. Dlatego łatwo się z nimi identyfikujemy i cały czas mierzymy się z pytaniem: co zrobiłabym na ich miejscu?

„Zatoka o północy” zwraca uwagę wyważonym stylem i ciekawą fabułą. Brak tu przesadnej dramatyzacji, choć emocje bohaterów są bardzo wyraziste. Bez wątpienia warto sięgnąć po tę książkę, bo czyta się jednym tchem!

Czas spędzony z książkami Diane Chamberlain na pewno nie będzie czasem straconym, więc gorąco polecamy i zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą biblioteki w Wiślinie.