Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

„Gałęziste” Artura Urbanowicza to bardzo klimatyczny thriller, którego akcja rozgrywa się na Suwalszczyźnie. To książka mroczna i tajemnicza, nawiązująca do historii regionu. Młoda para, Karolina i Tomasz, wybiera się na wspólny wypad w słabo zaludnione tereny. Wszystko dzieje się w okresie Triduum Paschalnego i Świąt Wielkiej Nocy. Kiedy przyjeżdżają na miejsce...

...okazuje się, że w tam, gdzie zarezerwowali pokój, nikogo nie ma. Po kolejnej próbie połączenia się ktoś odbiera, informując, iż... zapomniano o ich rezerwacji. W ramach rekompensaty proponuje darmowy pobyt u innych gospodarzy, w sąsiedniej wiosce. Tutaj okazuje się, że w domu kolejnej rodziny zmarł dziadek, a to dopiero początek "niespodzianek".

Nie mija wiele czasu, kiedy wokół pary zaczynają dziać się niepokojące rzeczy. Pojawiają się przebłyski, tajemnicze złudzenia i sny… Liczba trudnych do wyjaśnienia wydarzeń wciąż narasta. Z jaką siłą mają walczyć bohaterowie? Czy istnieje sposób, żeby się od niej uwolnić?

Nie jest to typowy horror, lecz ciekawa, dobrze opowiedziana historia z wątkiem obyczajowym. „Gałęziste” to debiutancka powieść tego autora, ale opowiedziana tak, że od pierwszych rozdziałów trudno się oderwać od tej książki.

Poleca Mediateka w Straszynie.