Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

informacja o projekcie

Książkę Rachel Abbott pt. „Śpij spokojnie” można polecić miłośnikom thrillerów psychologicznych. Bohaterka, Olivia, jest matką trójki dzieci i żoną mężczyzny, który ją uwielbia. Ma też piękny dom, szafy pełne drogich ubrań i wydawałoby się, że nic jej do szczęścia nie brakuje. Jednak w jej życiu wydarzyło się kilka tragedii i okazuje się, że to nie koniec...

Najpierw znikają jej dzieci i mąż, a po dwóch latach policja otrzymuje olejne zgłoszenie - tym razem o zaginięciu Olivii. Rozpoczyna się dochodzenie i poszukiwania zaginionych, które utrudnia fakt, że w domu pozostały wszystkie dokumenty i rzeczy osobiste, a zginęły zdjęcia. Zrozpaczony mąż niechętnie współpracuje z policją i szybko staje się podejrzanym. Śledztwo wyciąga na światło dzienne zaskakujące fakty (np. ukryte kamery zainstalowane w domu „szczęśliwego” małżeństwa). Nic już nie jest oczywiste, a policja zaczyna podejrzewać, że zostało popełnione morderstwo.
Wydarzenia przypominają skomplikowaną mozaikę, złożoną z wielu elementów, które powoli składają się w całość. Narracja prowadzona jest z perspektywy kilku bohaterów. Thriller czyta się szybko i z przyjemnością. Zaskakujące fakty są umiejętnie dozowane czytelnikowi, a wyjaśnienie zagadki jest nieoczekiwane.

Książkę „Śpij spokojnie” poleca Mediateka w Straszynie.

spij