Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

„Księga snów” Niny George to kolejna z cyklu jej trzech powieści (poprzednie to: „Księżyc nad Bretanią” i „Lawendowy pokój”). Niemiecka pisarka i dziennikarka w swej najnowszej książce porusza temat relacji międzyludzkich: tych zaprzepaszczonych i tych, które można odbudować. Ścieżki trójki bohaterów: Henriego, Eddie i Sam krzyżują się.

Henri, reporter wojenny, ratuje tonącą dziewczynkę, ale sam ulega wypadkowi i zapada w śpiączkę. Sam, jego syn, wyjątkowo inteligentny i wrażliwy nastolatek, marzy o tym, aby w końcu poznać ojca. Eddie to redaktorka w wydawnictwie, kiedyś związana z Henrim. Przeszłość i teraźniejszość, rzeczywistość i marzenia, prawda i to, co się prawdą wydaje, splatają się w jedna historię. Henri trafia do szpitala w ciężkim stanie, ale nie wiadomo, czy tak naprawdę wróci do życia. Stan zawieszenia między rzeczywistością a nierealnym światem został opisany przez autorkę w niesamowity sposób.
Akcja wciąga czytelnika od pierwszych stron i trzyma w napięciu do końca. Książkę niezwykłą, wzruszającą i pełną emocji poleca Mediateka w Straszynie.

ksiegasnow