Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

informacja o projekcie

„Małe życie” Hanyi Yanagihary to poruszający obraz dojrzewania, przyjaźni i sukcesu czwórki przyjaciół. Po ukończeniu studiów przenoszą się oni do Nowego Jorku. Wszyscy odnoszą sukcesy zawodowe: Malcom zostaje uznanym architektem, JB malarzem, który bryluje w kręgach nowojorskiej bohemy, Willem robi błyskotliwą karierę aktorską, a Jude jako prawnik odnosi sukces za sukcesem...

Jude jest najbardziej tajemniczy z czwórki przyjaciół i nigdy nie wspomina o przeszłości ani o rodzinie. Można się jednak domyślać, że w jego życiu wydarzyło się coś, o czym chciałby zapomnieć.

Bohaterom towarzyszymy przez ponad 40 lat i obserwujemy jak ich relacje zmieniają się i stają się coraz bardziej pogmatwane. Autorka przedstawia nam obraz przyjaźni z różnymi jej odcieniami, skomplikowane relacje międzyludzkie, rozważania nad sensem i wartością życia, świetnie nakreślone portrety psychologiczne bohaterów i ich rozterki emocjonalne.

Ta historia poruszy każdego czytelnika. Książka odniosła ogromny sukces wśród krytyków i czytelników i znalazła się na czele rankingów najlepszych powieści 2015 roku.

Poleca Mediateka w Straszynie.

malezycie