Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

informacja o projekcie

Samobójcza śmierć 14-letniej Anaid i aresztowanie jej prześladowcy o ps. „Krystek”, łowcy nastolatek, to wierzchołek góry lodowej. Pod wodą tytułowej zatoki kryją się potwory. Kryminał non-fiction ujawnia kulisy głośnego seks-skandalu w Sopocie.

zatoka„Zanim wzruszysz ramionami - że o co tyle krzyku, przecież te małe dziwki same się pakują w kłopoty, wsiadają do tych merców, audi i beemwic, pchają się do klubów , lgną do dzianych gości - pomyśl, proszę: a gdyby to była twoja córka, siostra, przyjaciółka...” – te słowa dziennikarza Piotra Stasińskiego wydawca umieścił na okładce książki. Zapewne ku przestrodze przed wyciąganiem zbyt pochopnych wniosków z lektury. W internetowych komentarzach pod wcześniejszymi artykułami prasowymi poświęconymi tej sprawie wielu czytelników chętniej krytykowało bowiem nie sprawców, ale ofiary procederu...

Szokującą książkę Piotra Głuchowskiego i Bożeny Aksamit, mocno otwierającą czytelnikom oczy na otaczający nas zgniły świat, poleca: biblioteka w Wiślinie.