Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Grafika z okładką książki "Niedorajda"

„Niedorajda” to analiza logiczna, słowna i plastyczna porad wszelkiego rodzaju, jakie czytelnik szukający informacji na różne tematy znajdzie w książkach, na blogach, w artykułach, komentarzach. Czy są one wartościowe, czy mają sens, czy są śmieszne, czy głupie najczęściej dostrzegamy sami, ale niektóre są tak sprytnie podane, że mogą mieć trochę sensu, a co najważniejsze mogą być skuteczne.

Ale są też takie, które powodują spustoszenie w naszym sposobie spostrzegania, albo co gorsze – w naszym życiu.

Michał Rusinek jest profesorem, doktorem nauk humanistycznych, polskim literaturoznawcą. Zna się na rzeczy. Ale „Niedorajda” nie jest rozprawą naukową. Jest książką lekką, zabawną, obnażającą to co obnażenia i obśmiania wymaga. Śmiejmy się, bo śmiech to zdrowie. Ale zachowajmy czujność. Sprawdzajmy sens i logikę tego co inni nam radzą.

Ostatnie spotkanie DKK Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych w tym roku odbędzie się w Mediatece w Straszynie, w piątek - 30 grudnia 2022 r. o godz. 18:30. Zapraszamy! Wolne egzemplarze czekają na chętnych do udziału w grudniowej dyskusji.

Program DKK dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.