Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Grafika ilustracyjna ze zdjęciem uczestników spotkania i okładką książki Sztuczna inteligencja...

Żaden komputer na Ziemi nie ma świadomości. Nie wie, że jest, nie wie kim jest on sam i kim jest człowiek. Na razie... O sztucznej inteligencji, o różnicy między ludzkim mózgiem a procesorem, o sieci neuronów, aplikacjach, pikselach, bitach i bajtach rozmawialiśmy na ostatnim, piątkowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży w Mediatece.

Pretekstem listopadowej dyskusji było wydawnictwo „Sztuczna inteligencja. To, o czym dorośli Ci nie mówią” Bogusława Janiszewskiego. Natomiast w piątek, 2 grudnia, o godz. 17:00 zapraszamy wszystkich klubowiczów na super ciekawe warsztaty filozoficzne z Pawłem Pańcem. Jak twierdzi:

– Jak powszechnie wiadomo, filozof to człowiek brodaty, niemłody, ze wzrokiem utkwionym w sprawach ważnych, przez co często niedostrzegający tych bardziej przyziemnych. Prędzej ktoś powie filozofowi, że zachowuje się dziecinnie, niż dziecku, by zajęło się filozofią.

Paweł Paniec uważa też, że dzieci nie należy filozofii uczyć, lecz stymulować myślenie i uprawiać z nimi filozofię.

To z pewnością będzie intrygujące spotkanie. Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.

Program DKK dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


logasy DKK