Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Grafika z okładką książki Ćwiczenia akrobatyczne

Po wakacyjnej przerwie wnawiamy cykliczne spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych w Mediatece w Straszynie. Pierwszą lekturą zaplanowaną w sezonie 2022/2023, będą „Ćwiczenia akrobatyczne” według propozycji Stacha Szulista. Autor, z zawodu nauczyciel, wchodzi w perspektywę 16-latka, oddając mu rolę narratora...

Karol – bo tak ma na imię bohater – jest uczniem, synem, kolegą i obiektem zainteresowania lub ignorowania dla koleżanek. Jest głosem młodego pokolenia – czasem odważnym, a czasem nie. Czasem zabawnym, a czasem tragicznym.

Karol ma problem ze szkołą, z rodzicami, ze sobą. Ale kto ich nie ma? Jednak Karola da się lubić. Może dlatego, że ma coś, co nazywamy „charakterem”.

Autor dość wyraziście osadził historię Karola w realiach współczesnego świata. Czy warto poznawać perspektywę młodych ludzi, czy przez to dorośli są w stanie więcej zrozumieć z tego świata. Warto się przekonać. Na przykład, czytając „Ćwiczenia akrobatyczne”.

Na spotkaniu będzie obecny autor, który z pewnością opowie o swoim warsztacie, pomysłach na pisanie książki i o tym, jak to jest w dojrzałym wieku wejść „w skórę” młodego człowieka.

Spotkanie odbędzie się 30 września o godz. 18:30 w Mediatece w Straszynie. Wstęp wolny.

Program DKK dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.