Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Grafika z napisem Spotkanie DKK Mediateka w Straszynie 29 kwietnia 2022, okładką książki "Uwolniona" Tary Westover i logo Dyskusyjnego Klubu Książki

„Uwolniona” Tary Westover, to opowieść o sile edukacji, o tym w jaki sposób potrafi ona zmienić życie. Jak uwalnia od wewnętrznych ograniczeń, od przesądów, uzależnień, od irracjonalnych zachowań. Tytułowa uwolniona to autorka książki, która opowiada osobistą historię bycia córką w mormońskiej rodzinie.

Dziewczyna, pozbawiona publicznej edukacji, rozpoczyna formalne kształcenie w wieku lat 17, aby po dziesięciu latach obronić pracę doktorską na jednym z najlepszych uniwersytetów świata, na Oxfordzie. Fanatyczna religia, patriarchat praktykowany na co dzień, ignorowanie przez rodziców rzeczy ważnych to codzienność Tary. W książce autorka pokazuje jak bardzo stanowi o naszym poczuciu tożsamości to, w jakiej rodzinie się rodzimy. I jak trudna może być decyzja o zmianie.

Na spotkanie dyskusyjne poświęcone tej lekturze zapraszamy do Mediateki w Straszynie 29 kwietnia (piątek) o godz. 18:30. Wstęp wolny.

Program DKK dofinansowano ze środków Instytutu Książki, pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Grafika: Wioletta Toruńczak (OKSiBP)