Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Grupa przedszkolaków na spotkaniu w Mediatece z bibliotekarką-animatorką Wiolettą Toruńczak

Edukacja finansowa powinna zaczynać się w bardzo młodym wieku. Istotne jest, aby była ona prowadzona w sposób świadomy i przemyślany. To od dorosłych zależy, jak dziecko będzie sobie radziło z właściwym gospodarowaniem pieniędzmi. Pieniądze – oszczędzać czy wydawać? Skąd się biorą?

Jak wyglądają? Co to jest wartość pieniądza? Co to jest karta płatnicza? Czy trzeba mieć konto w banku, aby płacić kartą? Dzieci z gminnych przedszkoli oraz szkół podstawowych szukali odpowiedzi na powyższe i wiele innych pytań. Zapoznawały się również z różnymi nominałami banknotów i monet. Chętnie rozmawiały o tym jak oszczędzają na różne cele.

Jeżeli zainteresował Was ten temat i chcielibyście, aby grupy dzieci z Waszych przedszkoli wzięły udział w spotkaniach o tej tematyce to obserwujcie nasze media społecznościowe oraz stronę internetową www.kulturatutaj.pl

Powyższe działania zostały podjęte w ramach realizacji zwycięskiego projektu Ośrodka Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański w dobrosąsiedzkim programie „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Więcej o działalności Polskich Sieci Elektroenergetycznych i programie „WzMOCnij swoje otoczenie”, przeczytać można na stronach internetowych www.raport.pse.pl i www.wzmocnijotoczenie.pl

Na zdjęciu książki i gry dla dzieci
z bibliotekarką-animatorką Wiolettą Toruńczak
Dziewczynka pisząca na tablicy w klasie. Obok bibliotekarka-animatorka Wioletta Toruńczak.
Na zdjęciu grupa dzieci z bibliotekarką-animatorką Wiolettą Toruńczak
Dzieci w sali z bibliotekarką-animatorką Wiolettą Toruńczak
Grupa przedszkolaków oglądających bilon.

PIENIĄDZE 3 1000