Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Na zdjęciu grupa przedszkolaków z prowadzącą spotkanie bibliotekarką-animatorką Małgorzatą Gołofit

Co to jest prąd i skąd wziął się w gniazdku? Dlaczego w kontakcie są dwie dziurki? Jak działają elektrownie wodne i wiatrowe? Jak wyglądałoby nasze życie bez prądu? Jak bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych? W Przedszkolu Gminnym w Straszynie oraz w Przedszkolu Publicznym w Borkowie odbyły się warsztaty z przedszkolakami na temat pozyskiwania prądu z tradycyjnych i ekologicznych źródeł.

Dzięki doświadczeniu z modelem turbiny wodnej dzieci mogły same sprawdzić jak działa elektrownia wodna. Dużym zainteresowaniem cieszył się zbiór różnorodnych żarówek – tradycyjnych, ekologicznych i ledowych oraz możliwość sprawdzenia, jak wygląda w środku kabel i gniazdko elektryczne. Jednym z poruszanych tematów było również oszczędne korzystanie z energii i bezpieczne użytkowanie urządzeń zasilanych prądem.

Jeżeli zainteresował Was ten temat i chcielibyście, aby grupy dzieci z waszych przedszkoli również wzięły udział w spotkaniach o tej tematyce, to obserwujcie nasze media społecznościowe oraz stronę internetową www.kulturatutaj.pl.

Działania te zostały podjęte w ramach realizacji zwycięskiego projektu Ośrodka Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański w dobrosąsiedzkim programie „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Więcej o działalności Polskich Sieci Elektroenergetycznych i programie „WzMOCnij swoje otoczenie”, można przeczytać na stronach internetowych www.raport.pse.pl i www.wzmocnijotoczenie.pl

Grupa przedszkolaków - uczestników spotkania w Mediatece
Chłopiec oglądający żarówkę ledową
Chłopiec z żarówką
04 ENERGIA