Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Grafika z okładką książki Kamień w lustrze logotypami Czytam tutaj i Dyskusyjny Klub Książki oraz cytatem: Juana Luisa Vivesa: „Nie ma lustra, które by lepiej odbijało człowieka niż jego słowa.

W Dyskusyjnym Klubie Książki (DKK) wędrujemy po różnych krajach. Poznajemy je z różnych perspektyw, ale szczególnie bliska jest nam kultura, jaką wytworzyły zamieszkujące w nich społeczeństwa. Poznajemy ludzi, ich problemy, mentalność, ich różne sposoby na życie. Coraz bardziej przekonujemy się, że w każdym miejscu na świecie są ludzie tacy sami jak my.

Różne miejsca na mapie świata, ze swoją różnorodną historią, różnym kontekstem kulturowym, ze swoimi panami i władcami, różną tradycją duchową – to wciąż miejsca, w których znajdujemy człowieka z jego uniwersalnymi historiami, wartościami i potrzebami do zaspokojenia.

Tym razem wybierzemy się do Chin, kraju o niezwykle trudnej historii, z niezwykłym potencjałem ludzkim, świetnie zorganizowanym w wielu tematach. Władza w Chinach ze szczególnym upodobaniem dąży do kontroli absolutnej. Uczestnicy DKK skupią się na literaturze i na tym co chcą nam powiedzieć autorzy tekstów zebranych w antologii literatury chińskiej XX i XXI wieku pt. Kamień w lustrze.

Książka jest dostępna w aplikacji LEGIMI.

Spotkanie DKK odbędzie się 25 marca (piątek) o godz. 18:30. Zapraszamy!

Grafika: Wioletta Toruńczak (OKSiBP)