Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Grupa dzieci - uczestników lekcji bibliotecznej "Po co nam pieniądze?"

Banknoty, monety, karty płatnicze. Bank, bankomat, kupowanie. Sprzedawanie i oszczędzanie. To tematy omawiane podczas lekcji bibliotecznych dla najmłodszych, zorganizowanych przez Mediatekę w Straszynie.

Okazało się, że niektóre z tych pojęć są bardzo dobrze znane młodym uczestnikom, a inne trochę mniej. Z pytaniem „Po co nam pieniądze?” dzieci poradziły sobie bardzo dobrze. Wiedziały również po co oszczędzamy. Poznały różnego rodzaju bilon, również zagraniczny. Wśród wielu różnych nominałów potrafiły znaleźć wszystkie polskie monety. Zapoznały się też z całym wachlarzem polskich banknotów. Z jednym z ważniejszych pytań, czyli „skąd biorą się pieniądze?”, poradziły sobie średnio.

Po zakończonej lekcji wszyscy wyszli z przekonaniem, że pieniądze biorą się z pracy, albo… od babci!

Spotkania odbyły się w Mediatece w Straszynie, w Publicznym Przedszkolu w Borkowie oraz w Gminnym Przedszkolu w Straszynie. Wzięło w nich udział ok. 150 młodych uczestników.

Lekcje biblioteczne „Po co nam pieniądze?” zostały przeprowadzone w ramach realizacji zwycięskiego projektu Ośrodka Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański w dobrosąsiedzkim programie „WzMOCnij swoje otoczenie”, zorganizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Więcej o działalności Polskich Sieci Elektroenergetycznych i programie „WzMOCnij swoje otoczenie”, przeczytać można na stronach internetowych:

RAPORT PSE
 
WZMOCNIJ SWOJE OTOCZENIE