Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Grafika z napisem: DLACZEGO ŚWIATŁO ŚWIECI?

Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański przygotowała warsztaty dla najmłodszych konsumentów energii. Ich celem jest budowanie świadomości w zakresie zmian, z którymi młodzi uczestnicy warsztatów będą musieli sobie poradzić. Wydawać by się mogło, że od węgla czy słońca do światła z żarówki daleka droga. Ale czy na pewno?

Telewizor, pralka, tablet, smartfon – setki urządzeń, bez których nie wyobrażamy sobie życia, jest zasilanych energią elektryczną. Skąd ona się bierze? Nie każdy wie, ale na szczęście coraz więcej rozmawia się o ochronie środowiska, o wyczerpywaniu niektórych zasobów energetycznych, o rosnącym znaczeniu innych. Coraz częściej zaspakajamy potrzeby w tym zakresie, pozyskując energię z ziemi, ze słońca i powietrza.

Propozycja warsztatów jest skierowana do grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Bezpłatne lekcje będą odbywać się w Mediatece w Straszynie lub w gminnych przedszkolach, z zachowaniem obowiązujących ograniczeń sanitarnych. Działania te będą realizowane w ramach projektu OKSiBP w dobrosąsiedzkim programie „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Więcej o działalności Polskich Sieci Elektroenergetycznych i programie „WzMOCnij swoje otoczenie”, przeczytać można na stronach: https://raport.pse.pl/pl/ i www.wzmocnijotoczenie.pl