Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Na zdjęciu: okładki książek kulinarnych, o dietach i zdrowym odżywianiu

Kto jeszcze nie przygotował świątecznego menu może skorzystać z bogatej oferty tytułów o tematyce kulinarnej dostępnych w naszym księgozbiorze. Czekają tu także liczne poradniki poświęcone zdrowej diecie. Ich autorzy podpowiadają jak jeść, żeby sobie nie szkodzić. A warto o tym pomyśleć, zanim usiądziemy przy suto zastawionym wigilijnym stole, na którym w ostatnich latach ląduje coraz mniej tradycyjnie postnych potraw...

Miłośnicy innej literatury też znajdą sobie do czytania coś ciekawego wśród pozyskanych właśnie publikacji. Do bibliotek w Cieplewie, Straszynie i Wiślinie trafiło bowiem w ostatnich dniach 575 kolejnych nowości, w tym 45 audiobooków. OKSiBP Gminy Pruszcz Gdański otrzymał w tym roku 11295 złotych na zakup książek i audiobooków z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.

Sporządzając listy zakupów, kierujemy się zawsze sugestiami i propozycjami naszych Czytelników. Zamówienia na konkretne tytuły zostały już zrealizowane, nowe pozycje są wprowadzone do systemu i udostępnione do wypożyczania. Zapraszamy do biblioteki w Cieplewie oraz filii w Straszynie i Wiślinie. Zachęcamy też do korzystania z katalogu online: https://tiny.pl/9r7v9

Jeśli chcemy zadbać o lekturę na święta, warto się pospieszyć, bo przypominamy, że w dniach 22-31 grudnia będzie obowiązywać zmieniony grafik pracy. Jednocześnie informujemy, że w tym okresie nie będą naliczane opłaty za nieterminowy zwrot książek.

Dotację OKSiBP pozyskał w ramach zadania: „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.

Zdjęcie okładek nowości wydawniczych i logotypy: Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Biblioteki Narodowej.