Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Uczestnicy spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci

Segregacja śmieci nie jest taka prosta, jak mogłoby się wydawać! Uczestnicy ostatniego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci po burzliwej naradzie ostatecznie prawidłowo posortowali różnorodne domowe odpady. „Wszyscy mamy za dużo rzeczy i wszyscy produkujemy duuużo śmieci” - orzekły dzieci. Nadzieją dla Ziemi jest malutka bakteria, Ideonella sakaiensis, której bardzo smakuje tworzywo sztuczne PET.

Na spotkaniu 25 października w Mediatece w Straszynie powitaliśmy troje nowych klubowiczów: Anielę, Ninę i Michała. Bardzo się cieszymy i zapraszamy kolejnych uczestników. Warto do nas dołączyć, bo ciekawych tematów do rozmów nam nie brakuje. I tak też będzie w trakcie kolejnego popołudnia z DKK…
Ile właściwie wiemy o dinozaurach? Który był najdłuższy? Który miał największe pazury? Czy te stworzenia umiały pływać i latać? Tym razem zapraszamy w podróż przez prehistorię. Odbędziemy ją z książką pt. „Dinozaurium” Lily Murray.

Klubowiczów oraz dzieci, które chciałyby dołączyć do naszego grona, już dziś zapraszamy do Mediateki po odbiór książki. Aby o niej porozmawiać, spotkamy się 29 listopada (poniedziałek) o godz. 16:00. Wstęp wolny. Do zobaczenia!

DKK 29 XI

Zdjęcia i grafika: Małgorzata Gołofit