Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Grafika ze zdjęciem bibliotekarek z Cieplewa i dyrektora OKSiBP

Już w najbliższy wtorek, 27 kwietnia, serdecznie zapraszamy o godz. 19:00 na spotkanie online pod hasłem Książki mojego dzieciństwa. Live będzie dostępny na naszym profilu: https://www.facebook.com/oksibp/ Swoje pierwsze literackie fascynacje zdradzą bibliotekarki Agnieszka Michalczyk i Katarzyna Groth oraz Grzegorz Cwaliński, dyrektor OKSiBP i niezwykli goście.

Połączymy się m.in. z Pauliną Christą, prezes Fundacji Kreska im. Janusza Christy, prywatnie wnuczką rysownika kultowych komiksów, twórcy Kajka i Kokosza. Porozmawiamy też z Janem Ławickim z legendarnego wydawnictwa dla milusińskich - Nasza Księgarnia.

Pretekstem pierwszego literackiego spotkania live będą ulubione książki z dzieciństwa. Takie, które zostają w pamięci na całe życie… Jakie są Wasze ukochane najwcześniejsze lektury? Czy lepiej zapamiętaliście którąś z bajek czytanych Wam przed snem przez rodziców lub dziadków, czy pierwszą samodzielnie przeczytaną książeczkę? Czy chcieliście przeżyć zwariowane, pełne przygód wakacje, niczym bohaterowie „Pana Samochodzika i templariuszy” Zbigniewa Nienackiego? I czy dzisiaj nastolatki w ogóle wiedzą, co to autostop? A może planowaliście „Podróż za jeden uśmiech” - wzorem Poldka i Dudusia z książki Adama Bahdaja? O tych i innych tytułach, a także o naszych fantazjach, wyobrażeniach i inspiracjach z najintensywniej przeżytych lektur porozmawiamy 27 kwietnia o godzinie 19:00.

Gorąco zapraszamy do oglądania streamingu i dzielenia się własnymi spostrzeżeniami w komentarzach. Do zobaczenia we wtorek - bądźcie z nami tego dnia!

Grafika: Grzegorz Haasa (OKSiBP)