Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

 

MMichalczyk czb 400Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na kierunku rzeźby ze specjalizacją ceramika artystyczna.

W 2012 roku współpracował i wystawiał swoje prace z grupą warszawskich artystów zrzeszonych wokół inicjatywy DZIKA6NA79, czego owocem był cykl wystaw związanych z katolickimi świętami tj. Boże Ciało, Matki Boskiej Zielnej, Świętej Brygidy. W roku 2013 brał udział w Studenckim Festiwalu Sztuk Wizualnych KRYTYczyNIE w Gdańsku, w projekcie Sen w kinie współtworzonym z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. W 2014 roku uczestniczył w projekcie Eksperyment, zainicjowanym przez Pracownię Sztuki Włókna ASP Gdańsk i Slippery Rock University w Pennsylvanii.

Prócz działalności artystycznej, oscylującej wokół rzeźby, instalacji, fotografii, rysunku i tkaniny artystycznej, Mateusz Michalczyk zajmuje się również aranżacją wystaw, czego przykładem mogą być współrealizacje aranżacji wystaw w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie takich artystów jak: Alina Szapocznikow, Magdalena Abakanowicz, Jerzy Bereś, Zbigniew Warpechowski, Zula Strzelecka; a także wystaw problemowych: Resistance, Otwarta pracownia.