Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Wędrujące Ale Kino! jest to objazdowa wersja poznańskiego festiwalu poświęcona dzieciom i młodzieży tęskniącym za wyszukanym repertuarem kin. W ramach Festiwalu w Cieplewie wyświetlonych zostanie sześć filmów, które zawalczą o szczególne wyróżnienie - nagrodę miejscowej dziecięcej publiczności oraz o Wędrujące Koziołeczki, o których przyznaniu zadecydują młodzi jurorzy.

Poza seansami filmowymi odbędą się warsztaty filmowe. Szczególnie zapraszamy na zakończenie festiwalu, połączone z dodatkowym sensem filmu „Storm. Opowieść o odwadze” oraz na projekcję filmu dla starszej młodzieży i dorosłych pt. „Stado”. Przez dwa dni festiwalowe będą się również odbywać warsztaty.

Wstęp na film wyświetlany na zakończenie festiwalu, tj. 30 października, o godz. 17:00 jest bezpłatny. Nieodpłatny jest również wstęp na warsztaty. Pozostałe seanse są biletowane - wstęp 5 zł od osoby. Zapraszamy!

PROGRAM KINOWY:
poniedziałek, 29 października

8:30 - Uroczyste otwarcie festiwalu.

8:45 - „Wielki zły lis” - reż. P. Imbert, B. Renner; Francja, Belgia (2017), film dla widzów w wieku 7-9 lat.
Urzekające zwierzęta mają do zaprezentowania trzy niezwykłe historie. Jak poradzą sobie nieco szalony zając i kaczor oraz rezolutna świnka, kiedy bocian odmówi wykonywania swoich obowiązków i poprosi ich o dostarczenie niemowlęcia do właściwej rodziny? Co się stanie, kiedy z jajek ukradzionych przez wygłodniałego, ale wrażliwego lisa wyklują się kurczaczki? I jak potoczy się Boże Narodzenie, kiedy to zwierzęta przejmą obowiązki Świętego Mikołaja

10:40 „Basia” – zestaw animacji - reż. M. Wasilewski, Ł. Kacprowicz; Polska (2018), dla widzów w wieku 3-6 lat.
Basia to wyjątkowo rezolutna 5-latka, dobrze znana wielbicielom książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Animowane adaptacje jej przygód subtelnie i mądrze pokazują niewydumane perypetie charakternej dziewczynki, z którą z łatwością utożsami się każdy młody odkrywca.

12:00 - „Wielka wyprawa Oskara” - reż. T. Iversen; Norwegia (2017), film dla widzów w wieku 10-12 lat.
10-letni Oskar marzy o tym, żeby przemierzać amerykańskie prerie ze swoją mamą. Tuż przed wakacjami dowiaduje się, że ona wyjeżdża do Ameryki – na rozmowę o pacę, ale on musi zostać na farmie ze zrzędliwym dziadkiem. Na szczęście chłopak poznaje (nieco ekscentrycznego) Leviego i jego kucyka. Razem układają szalony plan przepłynięcia Oceanu Atlantyckiego w zwyklej łódce, aby odnaleźć mamę Oskara.

19:00 (film poza konkursem) - „Stado”; reż. B. Gardeler; Szwecja (2015), film dla widzów w wieku 16+.
Jennifer to typowa nastolatka z małej, skandynawskiej miejscowości. Jak każda dziewczyna w tym wieku chodzi do szkoły, spotyka się ze znajomymi i spędza czas z rodziną. Wydaje się, że jej życie jest spokojne i pełne utartych schematów. Jednak świat Jennifer legł w gruzach w momencie, gdy padła ona ofiarą gwałtu. Zamiast oczekiwanej pomocy i wsparcia spotyka się z pogardą, napiętnowaniem i wykluczeniem. Nikt z lokalnej miejscowości jej nie wierzy, wszystko obraca się przeciwko Jennifer i jej rodzinie. Poruszająca opowieść o społecznym ostracyzmie, który niestety potrafi zdefiniować całe życie.

wtorek, 30 października

9:00 - „Kacper i Emma na Safari”; reż. Al.L. Naess; Norwegia (2015), 7-9 lat
Kiedy mama Emmy leci do Afryki, by pomóc swojej przyjaciółce w prowadzeniu lecznicy dla zwierząt, postanawia zabrać ze sobą córkę i jej najlepszego przyjaciela, Kacpra. Wiernie towarzyszą im ich maskotki – Pani Królik i Leo. Dzieciaki szybko zaprzyjaźniają się z Tiri, córką Ann, i razem z nią postanawiają pomóc małemu lwu, który został oddzielony od swojej mamy.

10:40 - „Superagentka” - reż. K. von Bentgson; Dania (2017), 6-9 lat.
Agatha Christine ma 10 lat. Marzy o tym, żeby zostać prywatnym detektywem, ma nawet swoje biuro w piwnicy. Pewnego dnia w sklepie spotyka tajemniczego Vincenta. Jego zachowanie wydaje się dziwne. Dziewczynka porzuca wszystkie swoje dotychczasowe śledztwa i koncentruje się na obserwowaniu chłopaka.

12:30 - „Storm. Opowieść o odwadze” - reż. D. Bots; Holandia (2017), film dla widzów od lat 13+.
Antwerpia, czasy reformacji. Klaas potajemnie przygotowuje w swojej drukarni zakazane teksty. Wkrótce zostaje przyłapany przez inkwizytora Może go uratować tylko jego syn Storm, który ucieka z oryginalnym listem drukowanym przez ojca i od tej pory sam jest poszukiwany. Na szczęście pomaga mu Marieke, dziewczyna żyjąca w tunelach pod miastem. Storm rozpoczyna wyścig z czasem!

17.00 - Zakończenie festiwalu, ogłoszenie werdyktu jury, seans filmu „Storm. Opowieść o odwadze”.

PROGRAM WARSZTATÓW:

Warsztaty przeprowadzone zostaną 29 oraz 30 października. Każdego dnia rozpoczynają się bezpośrednio po zakończonym pierwszym seansie.

Zapraszamy również grupy zorganizowane na warsztaty artystyczne:
Warsztaty filmowe "Green screen"
Warsztaty będą składać się z krótkiej części teoretycznej i dłuższej części praktycznej, w trakcie której uczestnicy poznają technikę green screen, dowiedzą się do czego służy kamera i światła. Efektem końcowym będzie stworzenia krótkiego filmu zmontowanego z najciekawszych wypowiedzi.
Prowadzący: Mateusz Waloszek, operator filmowy, montażysta, grafik. Czas trwania zajęć: 2 godz.

Warsztaty plastyczne „Plakat filmowy”
Praktyczne zajęcia przybliżające podstawowe zasady projektowania graficznego, czyli: realizacja zadania od pomysłu, poprzez dobór kolorystyki, liternictwo i wybór techniki plastycznej do efektu końcowego jakim jest gotowy plakat.
Prowadzący: Agnieszka Michalczyk, plastyk, instruktor malarstwa i koordynator pracowni plastycznej w OKSIBP. Czas trwania zajęć: 2 godz.

Warsztaty rzeźbiarskie „Oskary i nie tylko”
Zajęcia przybliżające podstawy rzeźby ze szczególnym uwzględnieniem formy trójwymiarowej. Uczestnicy dowiedzą się jak zaprojektować statuetkę, jak wygląda proces od projektu do wykonania. Dzieci wykonają własne rzeźby z gliny i przygotują je do szkliwienia i wypału.
Prowadzący: Mateusz Michalczyk, artysta rzeźbiarz, instruktor i koordynator pracowni ceramicznej w OKSIBP. Czas trwania: 2 godz.

Warsztaty animacji poklatkowej
Animacja poklatkowa to seria zdjęć zawierająca poszczególne fazy ruchu postaci lub przedmiotów, które wyświetlane w tempie 24 klatek na sekundę dają wrażenie samodzielnego poruszania się. Warsztaty z animacji to wyjątkowe zajęcia pozwalające rozwijać wyobraźnię, pobudzają kreatywność, odkrywają nowe możliwości twórcze. To doskonała zabawa, która uczy cierpliwości i pracy w zespole. Czas trwania zajęć: 4 godz.

Więcej informacji i zapisy chętnych grup w Biurze Obsługi Klienta OKSiBP od poniedziałku do czwartku w godz. 12:00-20:00. Telefon: 728 415 566.

BASIA
BASIA
BASIA
BASIA
KACPER I EMMA
KACPER I EMMA
KACPER I EMMA
STORM. OPOWIEŚĆ O ODWADZE
STORM. OPOWIEŚĆ O ODWADZE
STORM. OPOWIEŚĆ O ODWADZE
STORM. OPOWIEŚĆ O ODWADZE
STORM. OPOWIEŚĆ O ODWADZE
SUPERAGENTKA
SUPERAGENTKA
SUPERAGENTKA
SUPERAGENTKA
WIELKA WYPRAWA OSKARA
WIELKA WYPRAWA OSKARA
WIELKA WYPRAWA OSKARA
WIELKA WYPRAWA OSKARA
WIELKI ZŁY LIS
WIELKI ZŁY LIS
WIELKI ZŁY LIS
WIELKI ZŁY LIS