Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Mieszkanki Wiślinki na polu z kłosami zboża

W niedzielę, 4 września, o godz. 12:00 spotykamy się na gminnym święcie plonów w Wiślince, na boisku sołeckim przy ul. Sportowej 2. Jednak kto chce spróbować swoich sił w tradycyjnych konkursach dożynkowych może przygotować się wcześniej. W tym roku rywalizować można w konkursie na najlepszą domową nalewkę, ciasto z warzywami i najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Tradycja zobowiązuje, więc organizatorzy gminnego święta plonów ogłaszają konkursy, które już na stałe wpisały się w program festynu dożynkowego. W tym roku indywidualna rywalizacja będzie odbywać się pomiędzy mieszkańcami własnoręcznie przygotowującymi domowe nalewki i osobami lubiącymi piec ciasta. Odmianą w tej ostatniej konkurencji jest to, że tym razem do wypieków zamiast owoców należy użyć warzyw. Nalewki i wypieki należy dostarczyć w dniu dożynek (do godz. 12:00) do namiotu z tabliczką KONKURSY.

Sołectwa zapraszamy do udziału w konkursie na wieniec dożynkowy. Może to być wieniec, korona żniwna lub kosz dziękczynny. Każde sołectwo może zgłosić pod ocenę jurorów jedną kompozycję. Wieńce należy zgłosić i dostarczyć do godz. 11:30 w dniu festynu, na terenie zielonym przy kapliczce w Wiślince (skrzyżowanie ulic Osiedlowej ze Szkolną). Stąd przedstawiciele sołectw przeniosą je w orszaku dożynkowym przed scenę na miejscowym boisku sołeckim.

Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród laureatom nastąpi tego samego dnia ok. godz. 15:00-15:30 na scenie.

Szczegóły w regulaminach (do pobrania poniżej).

REGULAMIN KONKURSU NA WIENIEC DOŻYNKOWY

REGULAMIN KONKURSU NA DOMOWE CIASTO Z WARZYWAMI

REGULAMIN KONKURSU NA DOMOWĄ NALEWKĄ

Gospodarze też przygotowują własny wieniec żniwny, ale tradycyjnie nie będzie on podlegał ocenie jury konkursowego.

Fot. archiwum sołectwa Wiślinka