Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Grafika plakatowa z zaproszeniem na dożynki 2022

Wójt Gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak, Przewodniczący Rady Gminy Marek Kowalski i sołectwo Wiślinka zapraszają 4 września na gminne dożynki 2022. Tradycyjne święto plonów rozpocznie się plenerowym nabożeństwem dziękczynnym w intencji rolników i wsi, które zostało zaplanowane na godz. 12:00.

W programie wydarzenia znalazły się konkursy dożynkowe na domowe ciasto i nalewkę oraz najpiękniejszy wieniec (rozstrzygnięcie zaplanowano ok. godz. 15:00). Regulaminy konkursowe dostępne są u przedstawicieli Rady Sołeckiej Wiślinki. Zobaczymy i usłyszymy też koncerty: Górniczej Orkiestry Dętej IKS (o godz. 13:30) oraz Zespołu Pieśni i Tańca Gminy Pruszcz Gdański „Jagódki“.

Na terenie boiska sołeckiego staną kramy z rękodziełem i produktami regionalnymi m.in. od lokalnych producentów, a także stoiska małej gastronomii, w tym food trucki. Dzieci, młodzież i dorośli będą mogli uczestniczyć w grach i konkursach sportowo-rekreacyjnych oraz promujących tematykę morską i rybacką, a najmłodsi skorzystają z atrakcji wesołego miasteczka.

Dożynki wzbogaci festyn W naszej gminie rybka płynie, dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”. Oficjalnie rozpocznie się on o godz. 14:00 degustacją zupy rybnej. W ramach wydarzenia zostanie zrealizowany m.in. program dla dzieci łączący animacje z elementami teatru, show kulinarny w wykonaniu mistrza kucharskiego, występy kabaretowe, koncert gwiazdy wieczoru i zabawa taneczna przy muzyce na żywo.

Wstęp wolny.