Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Grafika-plakat z hasłem festynu "W naszej gminie rybka płynie"

Festyn "W naszej gminie rybka płynie", podobnie jak w ubiegłym roku, towarzyszyć będzie tegorocznym obchodom dożynkowym gminy Pruszcz Gdański. Zapraszamy 4 września do Wiślinki! Zaplanowaliśmy liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Oficjalne otwarcie o godz. 14:00.

Najmłodszych będą bawić profesjonalni animatorzy, którzy zaprezentują autorski program familijny z elementami teatru, połączony z grami i konkursami. Wszystkich uczestników zaprosimy na pokaz przygotowania (i degustację) potrawy z ryb - w wykonaniu mistrza sztuki kulinarnej. O godz. 14:00 będziemy częstować gości zupą rybną. Dorosłych będą rozśmieszać artyści kabaretowi (w sumie dwie godziny występów estradowych). Dwie kolejne godziny programu wypełnią koncert muzyki rozrywkowej i zabawa taneczna przy muzyce na żywo.

Festyn urozmaicą atrakcje zorganizowane przez OKSiBP i gminę Pruszcz Gdański we własnym zakresie. Na terenie imprezy znajdzie się stanowisko Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Pruszcz Gdański, który będzie m.in. promować lokalną atrakcję turystyczną obszaru LGR, jaką jest stanica wodna w Wiślince, przeprowadzi też gry i zabawy sportowo-rekreacyjne oraz o tematyce morskiej i rybackiej.

Dodatkową atrakcją będzie strefa handlowa, angażująca i promująca przede wszystkim artystów, rękodzielników, rzemieślników, wytwórców, producentów i przetwórców z obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju. Na jarmarku znajdzie się też stoisko oferujące ryby i potrawy rybne. W strefie małej gastronomii staną food trucki i kramy z ofertą kulinarną m.in. kół gospodyń wiejskich.

Powstanie też strefa zabaw i rekreacji, w której najmłodsi będą mogli skorzystać z piknikowych atrakcji mini wesołego miasteczka, w tym urządzeń rekreacyjnych, jak pneumatyczne zamki-zjeżdżalnie etc.

Festyn dofinansowano ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”. Instytucjami pośredniczącymi są Lokalna Grupa Rybacka Rybacka Brać Mierzei z Nowego Dworu Gdańskiego i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

logotypy W NASZEJ GMINIE RYBKA PŁYNIE1000