Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Grupa dzieci - uczestników festowalu Wędrujące Ale Kino! w Cieplewie pozuje z pomarańczowymi balonikami

Drugi dzień 13. Festiwalu Filmów Młodego Widza Wędrujące Ale Kino! (WAK!) za nami. W Cieplewie festiwal organizowany był już po raz dziewiąty. Odbyło się sześć projekcji. W tym cztery seanse konkursowe. Filmy oceniało pięcioosobowe jury dziecięce. W tym gronie zasiadły: Nikola Musiał, Nikola Hałasa, Wiktoria Prządka, Blanka Nowak i Amelia Rybicka.

Po długich naradach jurorki podjęły decyzję, że najlepszym filmem festiwalu w Cieplewie był holenderski „Angel” w reżyserii Dennisa Botsa.

Publiczność również mogła oceniać obejrzane filmy, przyznając swoją nagrodę. Po każdym seansie widzowie mogli oddawać głosy przypinając pinezki do tablicy z tytułem filmu. Następnie tablice pojadą do Zbąszyna, Czarnkowa i Gołdapi, gdzie również trafi festiwal i dopiero wtedy organizatorzy przeliczą głosy, i ogłoszą ostateczne wyniki.

Na WAK! w Cieplewie nie zabrakło warsztatów reporterskich dla dziesięciorga uczniów ze Szkoły Podstawowej w Łęgowie. Dwudniowe zajęcia poprowadzili goście z Poznania: Łukasz Gajdek i Adam Romel, na co dzień zajmujący się produkcją filmową.

Dla widzów gali zamknięcia 13. Festiwalu Filmów Młodego Widza Wędrujące Ale Kino! przygotowaliśmy niespodzianką muzyczną. Z krótkim recitalem na naszej scenie wystąpiły dwie uzdolnione dziewczyny: Basia Ławrynowicz i Oliwia Dolinna, uczennice Izabeli Krasuckiej-Kalwas - instruktorki gry na gitarze w OKSiBP.

Wszyscy goście, oprócz wyjątkowej okazji obejrzenia filmów niedostępnych w szerszej dystrybucji kinowej, otrzymali w prezencie balony i ogromną dawkę pozytywnej energii. Szczególnie dziękujemy nauczycielom i uczniom ze szkół w Łęgowie, Borkowie, Straszynie i Wiślinie, którzy pomimo napiętego rozkładu zajęć znaleźli czas i energię, by przybyć do nas i uczestniczyć w tym szczególnym wydarzeniu.

Wszystkim życzymy wiele radości i czekamy na Was za rok!

Więcej fotografii z festiwalu na naszym profilu Facebook.