Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Grafika ilustracyjna - plakat z napisem: 12-13 maja Cieplewo Wędrujące Ale Kino! Wracamy do kina. Spotkajmy się! 13. Festiwal Filmów Młodego Widza czerwonym kwiatem maku i żółtą gwiazdką na zielono-żółto-czerwonym tle.

12 i 13 maja (czwartek i piątek) gminę Pruszcz Gdański odwiedzi Wędrujące Ale Kino! To objazdowa wersja poznańskiego międzynarodowego festiwalu filmów młodego widza Ale Kino! I prawdziwa gratka dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy, gdyż większość prezentowanych filmów nie posiada oficjalnej dystrybucji w Polsce. Jest więc to jedyna okazja, aby zobaczyć je na dużym ekranie!

Po dwuletniej przerwie pierwszy raz spotkamy się w stacjonarnej formule. Podczas 13. edycji festiwalu wyświetlimy sześć filmów. Zarówno rozmaitych animacji, jak i przygodowych fabuł z obsadą aktorską czy też łączących oba gatunki. W tym polską Republikę dzieci w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego. Przedpołudniowe seanse adresowane są do grup zorganizowanych ze szkół i przedszkoli, z którymi współpracujemy. Pokażemy też filmy z Belgii, Holandii, Kanady, Szwecji czy zrealizowane w międzynarodowej koprodukcji. Dziecięca publiczność wybierze, jej zdaniem, najlepszy obraz.

Zaplanowaliśmy również wyjątkowy, popołudniowy pokaz, specjalnie dla rodzin z Ukrainy. Projekcja kreskówki Wielka wyprawa Molly przygotowana została z lektorem w języku ukraińskim. Zapraszamy w czwartek, 12 maja, o godz. 18:00. Bilety wstępu w cenie 6 zł są do nabycia w Biurze Obsługi Klientów.

Za umożliwienie udziału w wydarzeniu dzieciom z gminy Pruszcz Gdański dziękujemy organizatorowi festiwalu: Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu i współorganizatorowi: Ferment Kolektiv.

Grafika: materiały organizatorów