Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Grafika przedstawiająca ilustrację z głową psa i napis: Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, XXII Międzynarodowe Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży Toruń 2021 i logotypami organizatorów, patronów i sponsorów

Działająca od ubiegłego roku galeria dziecka Na Piętrze w OKSiBP, gości właśnie przepiękne grafiki - wybrane prace z „XXII Międzynarodowego Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży Toruń 2021”. To efekt nawiązania współpracy z Galerią i Ośrodkiem Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, organizatora biennale.

- Do Cieplewa trafiło około 300 z 769 prac zakwalifikowanych do toruńskiego konkursu, w którym przyznano 80 nagród – mówi Agnieszka Michalczyk, kurator wystaw w OKSiBP. 

Organizatorzy otrzymali w sumie 4738 grafik z 29 krajów! Warto zajrzeć do galerii Na Piętrze i poznać te wspaniałe ilustracje. Wykonane w rozmaitych technikach - linorytu, papierorytu, kolografii, litografii, suchorytów, serigrafii, akwafort czy akwatint – świadczą o ogromnej pasji, wrażliwości i wyobraźnią twórców. Chociaż autorami prac są dzieci i młodzież, poziom jest naprawdę wysoki i niektórych dzieł nie powstydziliby się zapewne zawodowi twórcy.

Za pomoc w wypożyczeniu ekspozycji serdecznie dziękujemy paniom Katarzynie Kokot i Katarzynie Skrobale oraz panu Dariuszowi Delikowi, dyrektorowi Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu.

Wystawa będzie dostępna do 4 kwietnia 2022 r. w godzinach pracy ośrodka. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Źródło grafiki: materiały promocyjne Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu