Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Grafika z napisem z napisem Konwersja Cyfrowa Domów Kultury i logo: Europejskie Fundusze Polska Cyfrowa, flagą Rzeczpospolitej Polskiej, logotypami: Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury

Jeśli chcesz przejść do historii, to Lokalne Archiwum Społeczne (LAS) jest dla Ciebie! Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Pruszcz Gdański do udziału w ankiecie dotyczącej cyfrowego LAS.

Lokalne Archiwum Społeczne/LAS/ jest oddolnym projektem OKSiBP – filii Mediateka w Straszynie i tamtejszego Stowarzyszenia „Dolina Raduni”. Gromadzi i opracowuje cyfrowe kopie fotografii, dokumentów, innych artefaktów związanych z historią gminy Pruszcz Gdański i jej mieszkańców. W kręgu zainteresowań LAS są zarówno dokumenty bardzo stare - sięgające czasów sprzed II wojny światowej, ale również te dotyczące dziejów najnowszych. To co wydarzyło się wczoraj jest już historią. Gromadzimy pliki cyfrowe lub wypożyczamy oryginały na czas cyfryzacji i opracowania.

Dzięki udziałowi OKSiBP w projekcie Konwersja Cyfrowa Domów Kultury, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury, chcemy rozwijać działalność Lokalnego Archiwum Społecznego. Ma temu służyć m.in. zakup nowoczesnego sprzętu cyfrowego i udział pracowników w szkoleniach z jego obsługi. Pragniemy poznać Państwa zdanie na temat LAS. Prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety, która będzie pomocna przy rozwijaniu tego projektu. Wystarczy kliknąć w poniższy link:

ANKIETA

Plakat z grafiką ilustracyjną i napisem: Tutaj realizowany jest projekt grantowy Konwersja cyfrowa domów kultury dofinansowany z Funduszy Europejskich, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury, oraz logotypami: Fundusze Europejskie Polska Cyfrowa, Flagą Rzeczpospolitej Polskiej, Unii Europejskiej Europejskie Fundusze Rozwoju Regionalnego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury.

Projekt Konwersja cyfrowa domów kultury finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.