Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Wolontariusze podczas finału WOŚP na scenie OKSiBP.

48 956 złotych i 42 grosze zebrali do puszek wolontariusze gminnego sztabu w minioną niedzielę, w ramach jubileuszowego - 30 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku „graliśmy” pod hasłem Przejrzyj na oczy!, a zgromadzone fundusze zostaną przeznaczone na okulistykę dziecięcą.

W tym roku nasz sztab liczył 70 zarejestrowanych wolontariuszy. Z powodu pandemii COVID-19 nie wszyscy wyszli z puszkami na zimny, przenikliwy wiatr, który w weekend hulał nad Polską. Niektórych kwestarzy i mieszkańców w domach zatrzymał stan zdrowia lub kwarantanna. Inni się nie poddawali. Zbierających datki rodziców wspierały nawet kilkuletnie pociechy. I podobnie jak w ubiegłym roku, kwestowaliśmy też wirtualnie. Do eSkarbonek naszych wolontariuszy do 2 lutego wpadło 2 765 PLN. Trzygodzinna aukcja online, emitowana ze studia w sali kinowo-teatralnej w Cieplewie przyniosła w sumie 19 379 złotych i 61 groszy. Pod młotek poszły m.in. lot śmigłowcem (wylicytowany za 1 650 PLN), skok spadochronowy w tandemie (sprzedany za 820 PLN), spływ kajakowy z ratownikiem (za 702 PLN), koszulka Przemysława Frankowskiego (1 026 PLN). Wójt Magdalena Kołodziejczak, która jak co roku kwestowała z puszką, na aukcję wystawiła kolejną atrakcję. Postanowiła ufundować romantyczną kolację dla dwojga, oferując jednocześnie nabywcom vouchera opiekę nad dziećmi (1 000 PLN).
W czasie finału w pracowni plastycznej powstawał pamiątkowy obraz na płótnie dla Jurka Owsiaka.
– Namalowałyśmy kury, tak kolorowe jak sam Jurek Owsiak i jego Orkiestra. Gdy farba wyschnie wyślemy płótno do Warszawy – zadeklarowały Oliwia Lewandowska, Marianna Michalczyk i Urszula Kunda, uczestniczki warsztatów artystycznych prowadzonych w OKSiBP.

Tymczasem na scenie, Wiesławowi Zbroińskiemu - naczelnemu licytatorowi gminnego sztabu - towarzyszyła tajemnicza Maryna, która zadeklarowała, że specjalnie dla Jurka Owsiaka ugotuje pyszne pierogi. Mimo długich i usilnych starań, niewprawnej gospodyni wyszły niejadalne ruskie…

- Mieszkańcy Gminy Pruszcz Gdański ponownie udowodnili, że mają wielkie serca za co składamy wszystkim serdeczne podziękowania! – podsumował szef sztabu, Grzegorz Cwaliński. - Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim wolontariuszom – i tym oficjalnie zarejestrowanym w sztabie nr 2358: uczniom i nauczycielom gminnych szkół, członkom Stowarzyszenia Sołtysów Gminy Pruszcz Gdański, druhom Ochotniczej Straży Pożarnej z Jagatowa, członkom GTS i pracownikom Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, wójt gminy Pruszcz Gdański Magdalenie Kołodziejczak, Wiesławowi Zbroińskiemu, ale także Markowi Tułowieckiemu za zadbanie o bezpieczeństwo na scenie oraz pracownikom ośrodka kultury, którzy tego dnia wsparli finał WOŚP, rozgrzewając gorącą herbatą uczestników, realizując transmisję online, obsługując aukcję internetową czy licząc datki. I wielkie dzięki dla pani Renaty Rusztyn z Roszkowa za posiłki: pyszny serniki i inne smakołyki. Siema!

Fot. archiwum OKSiBP

 

Wolontariuszowi Michałowi Nowakowi, sołtysowi Radunicy, w kweście pomagały dzieci - Marysia i Tymon
Od lewej: dyrektor GOSiR Karol Lipski, sołtys Mokrego Dworu Wiesław Zbroiński i szef gminnego sztabu WOŚP Grzegorz Cwaliński.
Wiesław Zbroiński podczas licytacji online.
Maryna robi pierogi dla Jurka Owsiaka.
Maryna niczym Magda Gessler gotuje pierogi przed kamerą, filmowana przez Karola Lipskiego.
Wiesław Zbroiński licytuje obraz
Wiesław Zbroiński podczas aukcji online.
Wiesław Zbroiński w trakcie licytacji pysznych przetworów Koła Gospodyń Wiejskich z Wiślinki.
Maryna cedzi ziemniaki.
Maryna robi farsz na pierogi
Maryna robi farsz na pierogi
Od lewej: Karol Lipski, Magdalena Kołodziejczak, Wiesław Zbroiński i dyr. Grzegorz Cwaliński.
Karol Lipski i Wójt Magdalena Kołodziejczak.
Wójt Magdalena Kołodziejczak z kózką z gospodarstwa Wiesława Zbroińskiego
Laura Korniluk
Maryna robi ciasto na pierogi
Oliwia Lewandowska, Ula Kunda i Marianka Michalczyk na scenie z Grzegorzem Cwalińskim
Oliwia Lewandowska i Ula Kunda na scenie z Grzegorzem Cwalińskim
Oliwia Lewandowska, Ula Kunda i Marianka Michalczyk na scenie z Grzegorzem Cwalińskim
Marianna Michalczyk, Oliwia Lewandowska i Urszula Kunda na scenie z Grzegorzem Cwalińskim
Igor Wasiak
Wiesław Zbroiński, wicewójt Daniel Kulka i Grzegorz Cwaliński
Finał finału czyli zimne ognie na scenie
Finał finału czyli zimne ognie na scenie
Finał finału czyli zimne ognie na scenie
Finał finału czyli zimne ognie na scenie
Zimne ognie na scenie
Zimne ognie na scenie
Zimne ognie na scenie